Gmina w ostatnich latach trzykrotnie bezskutecznie poszukiwała najemcy pałacyku wraz z kortami tenisowymi przy ul. Partyzantów w Bielsku-Białej. Teraz zabytek będzie mógł zostać sprzedany. Stosowna uchwała trafiła do miejskich radnych.

 - Pawilon sportowy, który powstał w 1928 roku według projektu Alfreda  Wiedermanna, od kilku lat stoi pusty i niszczeje. Znajdujące się obok korty tenisowe były w przeszłości areną wielu prestiżowych zawodów. Ale okres świetności obiekt przy ul. Partyzantów ma już dawno za sobą. W ostatnim roku gmina podjęła decyzję, by wydzierżawić jednemu podmiotowi teren kortów oraz zabytkowy pałacyk - pisaliśmy w kwietniu 2015 roku na kilka tygodni przed pierwszym przetargiem (zob. Remont potrzebny od zaraz).

Jesienią 2015 i wiosną 2016 gmina jeszcze dwukrotnie próbowała wydzierżawić obiekt. Także bezskutecznie. Teraz budynek wymagający kompleksowego remontu trafi na sprzedaż, jeśli wyrażą na to zgodę miejscy radni. Projekt uchwały w tej sprawie zakłada oddanie obiektu w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat. Przyszły nabywca zostanie zobowiązany do przeprowadzenia remontu pałacyku w określonym zakresie i terminach. Nie wiadomo, jaka będzie cena wywoławcza zabytku.

bak