Zatrzymani za napad na aptekę


2017-05-18, 09:36  |  komentarzy (2)

Jeden ze sprawców zagroził obsłudze przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał gotówki. Po blisko półrocznym śledztwie w sprawie napadu na aptekę przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. 

Do napadu doszło 21 listopada ub. roku. Tuż przed godz. 20.00 zamaskowani kapturami napastnicy wtargnęli do bielskiej apteki. Jeden z nich zagroził obsłudze przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał gotówki. Z kasy zrabował niewielką kwotę.

Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą napadu gromadzili dowody. Sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop napastników. Czynności prowadzone wspólnie z Prokuraturą Rejonową Bielsko-Biała Północ doprowadziły do ustalenia podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Są to dwaj mieszkańcy Małopolski w wieku 31 i 37 lat.

Starszy z nich był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa. Usłyszał już zarzuty, a bielski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Policjanci i prokuratorzy wnioskują także o tymczasowe aresztowanie jego wspólnika. Za rozbój zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

bb

Foto: Policja

Artykuł wyświetlono 3654 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-21
Jest pogotowie przeciwpowodziowe - foto
Decyzją prezydenta w Bielsku-Białej wprowadzono dziś pogotowie przeciwpowodziowe. Poziom wody w Białej rośnie w tempie kilku centymetrów na godzinę i przed 17.00 wynosił 198 cm (o 2 cm mniej niż stan alarmowy). Mocno padać ma do jutrzejszego poranka.
więcej
2017-09-21
Szykują się na powódź
Sytuacja pogodowa jest dynamiczna, a prognozy zmieniają się praktycznie z każdą godziną. W magazynie przeciwpowodziowym przy ul. Krakowskiej jest 20 ton piasku i 3 tys. worków. System zarządzania kryzysowego w mieście działa całodobowo.
więcej
2017-09-21
Jutro darmowej komunikacji nie będzie
Europa obchodzić będzie jutro Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji wiele gmin decyduje się wprowadzić na jeden dzień darmową komunikację miejską. W Bielsku-Białej pasażerowie korzystający z dobrodziejstw komunikacji miejskiej będą musieli skasować bilet.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Scyzor 2017-05-19 02:41
Od Śląska uciekać chcecie, a tu małopolska recydywa, brawo! :D Pozdro ze Świętokrzyskiego bielszczanie ^^
niezarejestrowany - Andrzej 2017-05-18 18:02
A jak się dali złapać? Przez kamery monitoringu? Znowu nie mieli kominiarek?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic