Jeden ze sprawców zagroził obsłudze przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał gotówki. Po blisko półrocznym śledztwie w sprawie napadu na aptekę przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. 

Do napadu doszło 21 listopada ub. roku. Tuż przed godz. 20.00 zamaskowani kapturami napastnicy wtargnęli do bielskiej apteki. Jeden z nich zagroził obsłudze przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał gotówki. Z kasy zrabował niewielką kwotę.

Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą napadu gromadzili dowody. Sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop napastników. Czynności prowadzone wspólnie z Prokuraturą Rejonową Bielsko-Biała Północ doprowadziły do ustalenia podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Są to dwaj mieszkańcy Małopolski w wieku 31 i 37 lat.

Starszy z nich był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa. Usłyszał już zarzuty, a bielski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Policjanci i prokuratorzy wnioskują także o tymczasowe aresztowanie jego wspólnika. Za rozbój zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

bb

Foto: Policja