Zatrzymani za napad na aptekę


2017-05-18, 09:36  |  komentarzy (2)

Jeden ze sprawców zagroził obsłudze przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał gotówki. Po blisko półrocznym śledztwie w sprawie napadu na aptekę przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. 

Do napadu doszło 21 listopada ub. roku. Tuż przed godz. 20.00 zamaskowani kapturami napastnicy wtargnęli do bielskiej apteki. Jeden z nich zagroził obsłudze przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał gotówki. Z kasy zrabował niewielką kwotę.

Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą napadu gromadzili dowody. Sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop napastników. Czynności prowadzone wspólnie z Prokuraturą Rejonową Bielsko-Biała Północ doprowadziły do ustalenia podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Są to dwaj mieszkańcy Małopolski w wieku 31 i 37 lat.

Starszy z nich był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa. Usłyszał już zarzuty, a bielski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Policjanci i prokuratorzy wnioskują także o tymczasowe aresztowanie jego wspólnika. Za rozbój zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

bb

Foto: Policja

Artykuł wyświetlono 3556 razy
Najnowsze artykuły:
2017-05-29
Nie będzie sekundników?
Dzięki zmianom przepisów wkrótce legalne będzie instalowanie wyświetlaczy odmierzających czas pozostały do zmiany świateł na skrzyżowaniach. Ale pomimo zmiany prawa, w Bielsku-Białej sekundników na ulicach raczej nie będzie. Dlaczego?
więcej
2017-05-29
Nawet pięć lat za kradzież prądu
Mieszkaniec budynku przy ul. Broniewskiego w Bielsku-Białej podłączył prowizoryczne kable do instalacji w klatce schodowej kamienicy i kradł w ten sposób prąd. Za kradzież energii elektrycznej może mu grozić kara nawet do pięciu lat więzienia.
więcej
2017-05-29
Atrakcyjne święto Bielska-Białej
W najbliższy weekend miasto Bielsko-Biała będzie obchodziło swoje święto. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji - od gali światowych przebojów przed ratuszem po koncerty zespołów Strachy Na Lachy oraz Pectus pod Dębowcem. Podajemy PROGRAM!
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Scyzor 2017-05-19 02:41
Od Śląska uciekać chcecie, a tu małopolska recydywa, brawo! :D Pozdro ze Świętokrzyskiego bielszczanie ^^
niezarejestrowany - Andrzej 2017-05-18 18:02
A jak się dali złapać? Przez kamery monitoringu? Znowu nie mieli kominiarek?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic