Bezpłatne przejazdy do dolnej stacji


2017-05-19, 08:55  |  komentarzy (26)

Bielska spółka ZIAD w porozumieniu z MZK uruchamia bezpłatne przejazdy autobusem między parkingiem ZIAD (al. Armii Krajowej 220) a dolną stacją kolei gondolowej na Szyndzielnię. Autobus kursować będzie co 15 minut.

Jak poinformował portal Marek Hetnał, wiceprezes spółki ZIAD, autobus zacznie kursować od najbliższego weekendu z przystankiem pośrednim przy rondzie (ul. Karbowa). Będzie jeździł co 15 minut w sobotę, niedzielę i święta w godz. 10.00-19.30.

bb

Foto: UM w Bielsku-Białej

Artykuł wyświetlono 12806 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-21
Jutro darmowej komunikacji nie będzie
Europa obchodzić będzie jutro Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji wiele gmin decyduje się wprowadzić na jeden dzień darmową komunikację miejską. W Bielsku-Białej pasażerowie korzystający z dobrodziejstw komunikacji miejskiej będą musieli skasować bilet.
więcej
2017-09-21
Szykują się na powódź
Sytuacja pogodowa jest dynamiczna, a prognozy zmieniają się praktycznie z każdą godziną. W magazynie przeciwpowodziowym przy ul. Krakowskiej jest 20 ton piasku i 3 tys. worków. System zarządzania kryzysowego w mieście działa całodobowo.
więcej
2017-09-21
Strzelił do swojej byłej żony
Podczas awantury domowej 69-letni mężczyzna zaatakował swoja byłą żonę. W czasie kłótni sprawca zaatakował kobietę, oddając w jej kierunku strzał z broni pneumatycznej. Pokrzywdzona doznała urazu żeber.
więcej
Komentarze:


  

Ukryty 2017-05-25 08:14
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - Vanessa 2017-05-21 02:49
A bendom kursy ze Sfery do Gemini?
niezarejestrowany - AFERA 2017-05-20 07:32
Nie ma darmowych "obiadów".
mmb 2017-05-19 21:16
@xxx- Jak nie ma chodnika wzdłuż Armii Krajowej za rondem z Karbową? A asfaltowa ścieżka kilka metrów obok ( po prawej mając za plecami rondo) to co? Autostrada, czy linia metra? Inna sprawa, że chodnik przy samej Alei jest- fakt, wąski i niezbyt równy, ale nie jest to żaden tor przeszkód.
niezarejestrowany - rysiek z klanu 2017-05-19 17:04
A nie dało by się podjeżdżać pod domy tych "turystów" i znosić ich na plecach od 1-pietra w górę do autobusów ??? Oczywiście jaśnie państwo co by się nie zmęczyło mieli by zapewnione lektyki z transportem do schroniska.
niezarejestrowany - Xfvgtftb 2017-05-19 16:47
@turysta już wkrótce żeby nie trzeba było się męczyć tragarze będą nosić turystów aż na Klimczok oczywiście za darmo żeby jaśniepaństwo się niedajboże nie spociło
niezarejestrowany - kanar 2017-05-19 15:58
Podobno od górnej stacji do schroniska i z powrotem GOPR ma podwozić "turystów" qadami
niezarejestrowany - Wacek 2017-05-19 15:35
MZK Bielsko Biała rozważa również wprowadzenie darmowych kursów pomiędzy Sfera 1 a Sfera 2 parking. Informacje już niebawem.
niezarejestrowany - Lukasz 2017-05-19 13:23
Jak zwykle hejtuja ci co tam nie chodzą. Najbardziej będzie stragany na tym właściciel prywatnego parkingu, bo teraz wszyscy beda parkowali pod hala.
niezarejestrowany - xxx 2017-05-19 13:17
@Mmb a od kiedy jest chodnik na Armii Krajowej między Karbową a pętlą autobusową. ja już kogoś krytykujesz to pisz prawdę bo okazuje się, że sam tam nogi dawno nie postawiłeś. ewentualnie tak bardzo jesteś zorientowany, że dolna stacja kolejki na Szyndzielnię myli Ci się z dolna stacją kolejki na Dębowiec. wtedy jednak to ty jesteś Januszem turystyki.
niezarejestrowany - bbbbbb 2017-05-19 13:12
Dlaczego nie można było wprowadzić darmowych przejazdów dokładnie na tym samym odcinku w regularnie jeżdżącej linii 8? Takie rozwiązanie nie zgenerowałoby żadnych dodatkowych kosztów. Teraz będą jeździły 2 puste autobosy :D No ale bogatemu wolno wszystko...
niezarejestrowany - Lukasz 2017-05-19 13:11
Bardzo dobry pomysł. Zdecydowanie popieram. Rewelacja dla rodzin z małymi dziećmi. Przynajmniej spokojnie auto można zaparkować, podjechać autobusem i spokojnie można iść w góry:)
niezarejestrowany - turysta 2017-05-19 11:09
10 - 20 minut w jedną i 10 - 20 minut w drugą stronę. Razem to już prawie 40 minut. Niektórzy jeszcze chcieliby dojść do schroniska na Szyndzielni albo nawet na Klimczoku i robi się spory spacer. Po co się męczyć już na samym początku.
Na Morskie Oko w Tatrach też jeżdżą "autobusy" tylko mają moc 2 koni.
Teraz nawet ja wybiorę się na górę. Pytanie czy trzeba wysiadać z wagonika na górze czy można od razu wrócić na dół?
niezarejestrowany - dfffdf 2017-05-19 10:55
co za lenie...już nawet ciężko im podejść 500 metrów do kolejki...a no tak pod galeriamy handlowymi parkingi są 50 metrów od wejścia i ruchome schody a to już dla galerianek wystarczający wyczyn
niezarejestrowany - SolariS 2017-05-19 10:43
A to już 20 minut spaceru z małym dzieckiem to taki ciężar? Zamiast tego autobusu lepiej byłoby zrobić porządnie nocną linię, a nie, że linia do Wapienicy kończy w centrum i obu linii są dwa kursy maksymalnie.
niezarejestrowany - xenon 2017-05-19 10:27
Bardzo dobra inicjatywa.
@Mmb - dla rodzin z małymi dziećmi, to już nie 10 minut, ale co najmniej 20 minut.
niezarejestrowany - mieszkam tu 2017-05-19 10:27
może i to dobry pomysł dla tych co w góry idą by zrobić sobie selfie z kolejką... szkoda tylko, że podobnej dbałości nie wykazano w temacie mieszkańcze chcących jeździć w nocy lub w święta po mieście autobusami MZK
niezarejestrowany - Amelia 2017-05-19 10:23
Matko jedyna - to już parę minut spacerkiem to za dużo? D... trzeba przywieźć pod samą kolejkę???
niezarejestrowany - betoniarka 2017-05-19 10:23
hahahhahahahahahahhahahahhaha to w temacie autobusu
Jimbeam - oczywiście że spółce ZIAD nie zależy na dochodach. Jak będzie źle do się z miasta dofinansowanie szarpnie a wypłata i premie za super wyniki i tak będą.
Jimbeam 2017-05-19 10:20
Może by tak wprowadzić sprzedaż biletów do kolejki na Szyndzielnię drogą internetową! Obecnie wagoniki w weekend jeżdżą puste a kolejka do kolejki na godziną stania! Jedna kasa obsługuje płatności kartą i gotówką, druga kasa tylko CASH! Spółce ZIAD nie zależy na dochodach z kolejki czy o co chodzi. To jest skandal! Czy ktoś tu pomyślał, czy to na prawdę jest takie skomplikowane?
niezarejestrowany - dfdf 2017-05-19 10:13
Janusze turystyki :D
niezarejestrowany - jamala 2017-05-19 09:56
Bardzo dobry pomysł.
niezarejestrowany - GraJa 2017-05-19 09:33
A tacy jak ty niech cisną z buta, wiecznie niezadowoleni
niezarejestrowany - dobre to macie 2017-05-19 09:17
Janusze i Grażyny lokalnej turystyki będą mogli cieszyć się darmową jazdą autobusem :)
niezarejestrowany - Mmb 2017-05-19 09:04
Przerażające jest, że konieczny jesto autobus, aby przekonać ludzi do parkowania na ziad... przecież to jest 10 minut spacerem do dolnej stacji, w dodatku po równym chodniku, z laskiem po jednej stronie. .
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda