Weekendowe miasteczko z radiostacją


2017-06-18, 07:30  |  komentarzy (0)

W ostatni weekend czerwca w Bielsku-Białej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski oraz I Puchar Bolka i Lolka w Radioorientacji Sportowej. Na mecie uruchomiona zostanie radiostacja upamiętniająca 90. rocznicę nawiązania łączności radiowej między Bielskiem a Goteborgiem.

Zawody odbędą się w dniach 24-25 czerwca na Błoniach, w okolicach zapory w Wapienicy oraz na polanie przy schronisku na Dębowcu, gdzie organizatorzy przygotowali miasteczko z atrakcjami dla całych rodzin. Na mecie zawodów uruchomiona zostanie radiostacja pokazowa upamiętniająca 90. rocznicę pierwszego kontaktu drogą radiową na Śląsku, który wykonał Tadeusz Matusiak. W 1927 roku nawiązał on potwierdzoną łączność radiową Bielsko-Biała - Goteborg (Szwecja).

W programie przewidziano także koncert, ćwiczenia łączności kryzysowej oraz konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci i młodzieży z udziałem Bolka i Lolka. Organizatorem zawodów jest  Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej.

bb

Foto: UM w Bielsku-Białej

Artykuł wyświetlono 5001 razy
Najnowsze artykuły:
2017-06-25
Będzie ogród w centrum miasta
Projekt był konsultowany z mieszkańcami. Zapuszczone podwórko na tyłach kamienicy zamieni się w ogród społeczny, czyli teren zieleni w sercu miasta. Ogrody takie mają na celu upiększenie okolicy i wzmocnienie więzi międzysąsiedzkich.
więcej
2017-06-25
Pijany Turek dachował autem - foto
Trzy zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia nocnego dachowania samochodu osobowego na ul. Strumieńskiej w Jasienicy. 28-letni obywatel Turcji, który wydmuchał ponad promil alkoholu, został odwieziony do szpitala.
więcej
2017-06-25
Darmowe wycieczki Kolejami Śląskimi
Podczas wakacji wraz z Kolejami Śląskimi będzie można zwiedzać miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym pod opieką certyfikowanych przewodników PTTK. Tegoroczną nowością jest możliwość odbycia wycieczki po Beskidzie Morawsko-Śląskim w Czechach.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic