Weekendowe miasteczko z radiostacją


2017-06-18, 07:30  |  komentarzy (0)

W ostatni weekend czerwca w Bielsku-Białej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski oraz I Puchar Bolka i Lolka w Radioorientacji Sportowej. Na mecie uruchomiona zostanie radiostacja upamiętniająca 90. rocznicę nawiązania łączności radiowej między Bielskiem a Goteborgiem.

Zawody odbędą się w dniach 24-25 czerwca na Błoniach, w okolicach zapory w Wapienicy oraz na polanie przy schronisku na Dębowcu, gdzie organizatorzy przygotowali miasteczko z atrakcjami dla całych rodzin. Na mecie zawodów uruchomiona zostanie radiostacja pokazowa upamiętniająca 90. rocznicę pierwszego kontaktu drogą radiową na Śląsku, który wykonał Tadeusz Matusiak. W 1927 roku nawiązał on potwierdzoną łączność radiową Bielsko-Biała - Goteborg (Szwecja).

W programie przewidziano także koncert, ćwiczenia łączności kryzysowej oraz konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci i młodzieży z udziałem Bolka i Lolka. Organizatorem zawodów jest  Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej.

bb

Foto: UM w Bielsku-Białej

Artykuł wyświetlono 5085 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic