Weekendowe miasteczko z radiostacją


2017-06-18, 07:30  |  komentarzy (0)

W ostatni weekend czerwca w Bielsku-Białej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski oraz I Puchar Bolka i Lolka w Radioorientacji Sportowej. Na mecie uruchomiona zostanie radiostacja upamiętniająca 90. rocznicę nawiązania łączności radiowej między Bielskiem a Goteborgiem.

Zawody odbędą się w dniach 24-25 czerwca na Błoniach, w okolicach zapory w Wapienicy oraz na polanie przy schronisku na Dębowcu, gdzie organizatorzy przygotowali miasteczko z atrakcjami dla całych rodzin. Na mecie zawodów uruchomiona zostanie radiostacja pokazowa upamiętniająca 90. rocznicę pierwszego kontaktu drogą radiową na Śląsku, który wykonał Tadeusz Matusiak. W 1927 roku nawiązał on potwierdzoną łączność radiową Bielsko-Biała - Goteborg (Szwecja).

W programie przewidziano także koncert, ćwiczenia łączności kryzysowej oraz konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci i młodzieży z udziałem Bolka i Lolka. Organizatorem zawodów jest  Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej.

bb

Foto: UM w Bielsku-Białej

Artykuł wyświetlono 5117 razy
Najnowsze artykuły:
2017-10-22
Przeboje świata specjalnie dla bielszczan
Próby wokalne, taneczne i instrumentalne trwają od sierpnia. Zespół Włóczykije zaprasza bielszczan na widowisko z udziałem znanego wokalisty Grzegorza Wilka. W programie m.in. piosenki Czesława Niemena, Joe Cockera, Roxette, ABBA czy Blues Brothers.
więcej
2017-10-22
Uwaga na agresywne wpisy w sieci
Podczas spotkania w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 im. S. Staszica policjanci przybliżyli młodzieży temat przemocy rówieśniczej przejawiającej się agresywnymi, wulgarnymi wpisami i komentarzami w sieci oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
więcej
2017-10-21
Ikarusy do kasacji
MZK w Bielsku-Białej ma ich jeszcze 14. Najbardziej wysłużone woziły pasażerów przez ponad ćwierć wieku. Dały się poznać jako bezawaryjne i bardzo proste w obsłudze, choć wyjątkowo hałaśliwe i nie spełniające dzisiejszych norm ekologicznych.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic