Dzięki nim nadzieja nie gaśnie - foto


2017-06-18, 08:00  |  komentarzy (1)

W Bielsku-Białej uroczyście podsumowano tegoroczna akcję „Pola Nadziei”, którą w naszym regionie prowadzi Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. W ramach wszystkich trzynastu edycji programu uczniowie wpłacili na konto stowarzyszenia ponad 2 mln zł.

W tym roku do programu „Pola Nadziei” zgłosiło się 85 szkół, które zebrały ponad 230 tys. zł. Kwota ta pozwoliła na pokrycie blisko 20 proc. wydatków związanych z utrzymaniem bielskiego hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II (okres od października do maja).

 - Gorąco dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w akcję. Staramy się, aby nasze hospicjum zapewniło terminalnie chorym niezbędną opiekę lekarską, usługi pielęgniarskie, rehabilitację przyłóżkową, pomoc wolontariuszy oraz wsparcie psychologiczne i duchowe dla chorego i jego rodziny. Pomoc, którą otrzymujemy od Was była i jest dla nas bezcenna - mówiła prezes stowarzyszenia Grażyna Chorąży.

Uczniowie w ramach realizacji wszystkich trzynastu edycji programu wpłacili na konto stowarzyszenia ponad 2 mln zł, przeprowadzając wiele akcji na ten cel, w tym jasełka, kiermasze ciast, pikniki rodzinne, kwesty w supermarketach oraz pod kościołami katolickimi i ewangelicko-augsburskimi.

W wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych oraz uczniowie szkół zaangażowanych w akcję. Zgodnie z tradycją, podczas uroczystości przyznano tytuły Honorowych Członków Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego.

bb

Foto: UM w Bielsku-Białej

Artykuł wyświetlono 4585 razy


Galeria:


Prezes SSH Grażyna Chorąży
Najnowsze artykuły:
2017-06-25
Będzie ogród w centrum miasta
Projekt był konsultowany z mieszkańcami. Zapuszczone podwórko na tyłach kamienicy zamieni się w ogród społeczny, czyli teren zieleni w sercu miasta. Ogrody takie mają na celu upiększenie okolicy i wzmocnienie więzi międzysąsiedzkich.
więcej
2017-06-25
Pijany Turek dachował autem - foto
Trzy zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia nocnego dachowania samochodu osobowego na ul. Strumieńskiej w Jasienicy. 28-letni obywatel Turcji, który wydmuchał ponad promil alkoholu, został odwieziony do szpitala.
więcej
2017-06-25
Darmowe wycieczki Kolejami Śląskimi
Podczas wakacji wraz z Kolejami Śląskimi będzie można zwiedzać miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym pod opieką certyfikowanych przewodników PTTK. Tegoroczną nowością jest możliwość odbycia wycieczki po Beskidzie Morawsko-Śląskim w Czechach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - w.k. 2017-06-18 22:46
Bardzo ciekawe i potrzebne
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic