Koncerty w parku i na Rynku - PROGRAM


2017-06-19, 07:30  |  komentarzy (0)

Tradycyjnie w wakacyjne weekendy w parku Słowackiego oraz na Rynku w Bielsku-Białej odbywać się będą koncerty znanych i lubianych artystów. Usłyszymy różne gatunki muzyki - od poważnej po rozrywkową i ludową. Wstęp wolny. Oto co nas czeka już w lipcu!

Cykl letnich koncertów rozpocznie 1 lipca Bielska Estrada, która w parku Słowackiego zaprezentuje widowisko pełne tańca, śpiewu, radości. Pojawiające się w nim tańce ludowe z różnych stron świata są przetworzone stylistycznie na potrzeby koncertów estradowych, podobnie estradowo przetworzone są kostiumy artystów. Bielską Estradę tworzą członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko oraz profesjonalni muzycy kapeli lub big bandu pod dyrekcją Marzeny Grzybowskiej.

Muzyczna podróż na Rynku

Następnego dnia na Rynku usłyszymy Orkiestrę im. Telemanna, która znana jest bielszczanom z comiesięcznych  koncertów dla wszystkich z cyklu Muzyczna ballada Europy, odbywających się w Bielskim Centrum Kultury. W letnim programie Muzyczne podróże dookoła świata - Od muzyki wiedeńskiej do musicalu - z orkiestrą gościnnie wystąpią m.in. sopranistka Dorota Gibiec-Kurowska i gitarzysta Mariusz Bierzyński.

Na co dzień pracują w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego. Wszystkie panie kochają muzykę symfoniczną, lecz w swoim repertuarze posiadają też aranżacje muzyki filmowej, rozrywkowej, tanga czy ragtime'y. Bielskiej publiczności Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes zaprezentuje się 8 lipca w parku Słowackiego.

9 lipca na Rynku wystąpią podhalańscy górale spod Giewontu i Gruzini spod Kazbeku, czyli Trebunie Tutki z Zakopanego i Urmuli Quintet z Tibilisi. Natomiast 15 lipca w parku Słowackiego wystąpią Zespół Sanacja oraz Bielska Orkiestra Kameralna pod dyr. Sławomira Chrzanowskiego. Sanacja jest projektem muzycznym złożonym przedwojennym i powojennym artystom, takim jak Władysław Szpilman, Henryk Wars, Jerzy Peterburski, Mieczysław Fogg. Na potrzeby wspólnego koncertowania powstały nowe aranżacje opracowane przez artystów z Trójmiasta. 

Po słonecznej stronie życia

Impreza z animacjami dla dzieci Tralalandia odbędzie się 16 lipca w parku Słowackiego. W programie zabawy taneczno-ruchowe oraz konkursy i turnieje z nagrodami. W autentyczny świat folkloru Romów wprowadzi nas zespół Romanca, który wystąpi 22 lipca w parku Słowackiego. W programie koncertu żywiołowe rytmy i sentymentalne pieśni ukazujące styl Romów bałkańskich, węgierskich, hiszpańskich i rosyjskich oraz dynamiczne i radosne tańce w wykonaniu młodych i utalentowanych tancerek i tancerzy romskich.

Miłość i wino, Po słonecznej stronie życia, A słońce sobie lśni, Za wszystkie noce - to tylko kilka z długiej listy przebojów Eleni, piosenkarki o greckich korzeniach. Ta znana i lubiana artystka zaśpiewa dla bielskiej publiczności 23 lipca na Rynku. 29 lipca w parku Słowackiego wystąpi artysta wszechstronny - aktor, śpiewak, kabareciarz - Jacek Wójcicki, który śpiewa głównie piosenki pisane przez krakowskich poetów i kompozytorów.

30 lipca na Rynku zaprezentują się bielskiej publiczności trzy zespoły wybrane przez organizatorów 54. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Będą to: Sonja Marinković z Nowego Sadu z Serbii, Calabruix z Llucmajor z hiszpańskiej Majorki i Shuakhevi z Shuakhevi z autonomicznej republiki Adżaria w Gruzji.


Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00 (z wyjątkiem TKB i Tralalandii - godz. 17.00). Wstęp wolny.

bb

Artykuł wyświetlono 6435 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic