Masakra drzew pod Stalownikiem - foto


2017-06-19, 10:30  |  komentarzy (25)

Przyjechali samochodami z rejestracją nowotarską i przez weekend przy pomocy pił spalinowych położyli pokotem ponad hektar lasu wokół Stalownika. Wszystkie dorodne i zdrowe drzewa. Na zdjęciach pokazujemy rezultaty wycinki. Tak to dziś wygląda!

 - Panicko, za dwie niedziele pszijadymy i syćko pospszontomy - poinformował drwal z Podhala jedną z mieszkanek pobliskiego osiedla. 

Z ustaleń portalu wynika, że drzewa wycięto w piątek. Jak poinformowano nas w Ratuszu, zgodnie z obowiązującą do tego dnia ustawą (do 16 czerwca włącznie), na usunięcie drzew nie było wymagane zezwolenie administracyjne, gdy drzewa wyrosły na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i były usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Od 17 czerwca br. właściciel nieruchomości jest obowiązany dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzewa, jeżeli obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza: 80 cm - w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego; 65 cm - w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm - w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Tekst i foto: kk

Artykuł wyświetlono 20337 razy


Galeria:










Najnowsze artykuły:
2017-10-22
Przeboje świata specjalnie dla bielszczan
Próby wokalne, taneczne i instrumentalne trwają od sierpnia. Zespół Włóczykije zaprasza bielszczan na widowisko z udziałem znanego wokalisty Grzegorza Wilka. W programie m.in. piosenki Czesława Niemena, Joe Cockera, Roxette, ABBA czy Blues Brothers.
więcej
2017-10-22
Uwaga na agresywne wpisy w sieci
Podczas spotkania w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 im. S. Staszica policjanci przybliżyli młodzieży temat przemocy rówieśniczej przejawiającej się agresywnymi, wulgarnymi wpisami i komentarzami w sieci oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
więcej
2017-10-21
Ikarusy do kasacji
MZK w Bielsku-Białej ma ich jeszcze 14. Najbardziej wysłużone woziły pasażerów przez ponad ćwierć wieku. Dały się poznać jako bezawaryjne i bardzo proste w obsłudze, choć wyjątkowo hałaśliwe i nie spełniające dzisiejszych norm ekologicznych.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Strażnik spod lasu 2017-06-21 07:43
Po pierwsze. Wyciąć można było tylko i wyłącznie drzewa oznaczone przez leśniczego do wycinki! Po drugie, kto twierdzi, że czyn ten zagraża Stasiowi i jego stabilności jest totalnym laikiem i glupkiem nie mającym pojęcia, Ile betonu zaszczepiono w stok, na którym on stoi oraz, jak solidna i głęboko osadzona w skale jest to konstrukcja. Prozne nadzieje, nie zejdzie stamtąd
niezarejestrowany - Gość 2017-06-20 17:07
Jakim prawem ktoś chce się wpieprzać w moją wlasnosc i decydować co mam robić. Czy nie jest to głęboka komuna kiedy o wszystkim decydował urzędnik. A do tylko pseudo obrońców przyrody niech sobie kupię ziemię na własność i zasadzą co będą chcieli
niezarejestrowany - kolego szyszki 2017-06-20 11:12
Być "prawym" w dzisiejszej Polsce oznacza najczęściej poważne zaburzenia osobowości.
niezarejestrowany - prawy 2017-06-20 09:24
a jakby przyszla taka wichura że te drzewa bylyby przez nature zniszczone to obrońcy drzew też obwinili by Szyszke? pewnie tak, ale co tu sie dziwić jak zielony to taki niedojrzały czerwony.
niezarejestrowany - Kubuś Puchatek 2017-06-20 06:44
A przy drogach chcielibyście wyciąć wszystko...Zafajdani hipokryci.
niezarejestrowany - dwa zera 2017-06-19 22:37
Nie byłoby tej masakry gdyby Szyszko nie ugiął się pod presją i wprowadził ponownie prawo tak ograniczające możliwość dysponowania swoją własnością. Nawet gdy coś dobrego chcą zrobić to zaraz się z tego wycofują. Czytając niektóre komentarze niedobrze się robi, jak głęboko jest w ludziach zakorzeniona komuna i murzyńskość, buntować się za to że ktoś chciał zdjąć z obywateli idiotyczne ograniczenie wolności
niezarejestrowany - minister niszczenia przyrody 2017-06-19 21:57
Szyszko ma już bardzo wiele drzew na sumieniu i żadne sprzyjające mu komentarze - tego nie zmienią!
niezarejestrowany - ABBA 2017-06-19 21:23
Szyszko nic nie ma do tej wycinki,ale dla POżytecznych idiotów każdy pretekst jest dobry by zabłysnąć komentarzem antyrządowym.
niezarejestrowany - Konserwatywny Liberał 2017-06-19 18:39
Jak czytam teksty typu wyrżnąć do zera to skomentować to mogę w jeden sposób. Czysta demagogia i poddanie się propagandzie. To tak najbardziej delikatnie jak można tylko określić tego typu sformułowania. Szyszko nic nie ma do tej wycinki koło Stalownika. Właściciel miał do tego prawo.
niezarejestrowany - nnnn 2017-06-19 18:00
Oto polityka pana szyszko wyrżnąc lasy do zera niszczy już puszcze białowieska teraz sie zajmie lasami podbeskidzia i innych ostoi zieleni.
niezarejestrowany - GrammarNazi 2017-06-19 16:57
Ehh: ty lepiej zajmij się ortografią, tak na poziomie podstawowym.
niezarejestrowany - góral 2017-06-19 16:31
moze tu staszek zaradzi nady klei dziury po mieście, to i ze stalownikiem se do rady
niezarejestrowany - Gutek 2017-06-19 15:45
Kilka dni deszczu i zbocze zjedzie razem ze szkieletorem. Oby.....
niezarejestrowany - Siwek 2017-06-19 15:05
Typowa "wolna amerykanka" - wyciąć hektar lasu to nie problem dla właściciela, ale wyburzyć ten ohydny szkielet szpecący okolice to się nie chce od wielu lat. Gdzie są władze ?
niezarejestrowany - Jas Fasola 2017-06-19 14:16
A Bożka w kaszkiecie nie było?
niezarejestrowany - Ehh 2017-06-19 13:07
Jego ziemia jego drzewa polecam szczególnie ekoterrorystą zająć się powarznymi sprawami.
niezarejestrowany - ciupaga 2017-06-19 12:59
Kilka drzew wyciętych​ na zdjęciach i afera.Jego ziemia i tyle.To że przerzedził trochę las to tylko na"zdrowie' wyjdzie.Prosze sobie kupić ziemię i posadzić drzewka , przyjemne i pożyteczne i jaka radość będzie.
niezarejestrowany - w pis .... u 2017-06-19 12:08
Ludzie, teraz nie narzekajcie, tylko podziękujcie tym co nie poszli na wybory. A tym co poszli i głosowali na tą bandę - gratuluję. Dajcie się dalej omamiać oszołomom.
niezarejestrowany - dr.g. 2017-06-19 11:28
Gdzie tu dziennikarska rzetelność należy podać konkrety a nie bicie piany a może było wszystko zgodnie z prawem i szukamy taniej sensacji . Ja też sobie wycinałem przed piątkiem jeszcze grubsze drzewa , Sam sobie je posadziłem i sam sobie je ściąłem .
niezarejestrowany - koraz 2017-06-19 11:19
Wytnijmy wszystko, zaasfaltujmy i postawmy blaszane garaże. Najważniejsze żeby były wyprodukowane w Polsce przez polskich producentów. I będzie git
niezarejestrowany - takie prawo 2017-06-19 11:09
Miał pozwolenie? Nie to 1000 zł za każde 10 cm obwodu drzewa. Czas na wycinkę w ramach szyszkowej abolicji był do piątku.
niezarejestrowany - kkk 2017-06-19 11:06
to w końcu działka prywatna, więc tytuł artykułu jest chyba trochę przesadzony..... Zapraszam redakcję do mnie na działkę, też ostatnio była "masakra"....
niezarejestrowany - tak tylkopytam 2017-06-19 11:03
Czy Natura 2000 nie obowiązuje na Szyndzielni gdzie w zeszły weekend jeden z delerów pojazdów zrobił sobie wystawę samochodów?
niezarejestrowany - mmm 2017-06-19 11:00
Przecież właściciel Stalownika jest z Nowego Targu, to co w tym dziwnego że przyjechali z rejestracją nowotarską, może właściciel coś tam w końcu planuje zrobić