Prezydenta polityka nie obchodzi


2017-06-19, 11:24  |  komentarzy (35)

Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult jest zdziwiony pismem od Przemysława Drabka,  przewodniczącego klubu radnych PiS, który odbiera jako próbę wmanewrowania go w rozgrywki partyjne. Na pismo Drabka odpowiedział również Jarosław Klimaszewski.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Przemysław Drabek (PiS) napisał list do Jacka Krywulta po tym, gdy Jarosław Klimaszewski, szef bielskiej PO, wezwał do stworzenia w mieście koalicji antypisowskiej. Drabek chciał, by prezydent Bielska-Białej odniósł się do inicjatywy politycznej swojego koalicjanta. 

Prezydent Jacek Krywult odpowiedział na list polityka PiS. - Z zaskoczeniem przeczytałem Pańskie pismo - czytamy w liście, do którego dotarł nasz portal.-  Jego treść odbieram jako próbę wmanewrowanie mnie w rozgrywki partyjnie. Jest to być może i ciekawe, ale zupełnie nie leżące w kręgu moich zainteresowań. Najwyraźniej ocenił mnie Pan według własnych kryteriów, w których polityka odgrywa rolę dominującą. Tymczasem mnie - w przeciwieństwie do Pana - polityka zawodowo zupełnie nie obchodzi - pisze Jacek Krywult, który apelu szefa bielskiej PO nie zna i nie zamierza komentować.

Prezydent Bielska-Białej zapewnił, że nie wiąże go z klubem Platformy Obywatelskiej żadna koalicja. - Łączy nas natomiast porozumienie programowe, które w praktyce sprowadza się do wspólnych głosowań w merytorycznych sprawach. Dlatego żądanie wyciągania przez mnie jakichś konsekwencji w stosunku do przewodniczącego klubu radnych PO jest nieporozumieniem - czytamy.

Na list od wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej odpowiedział również Jarosław Klimaszewski, który zapewnił, że mieszkańcy oczekują powstania w mieście koalicji wyborczej będącej konkurencją dla PiS. Trwają prace nad założeniami programowymi koalicji pod hasłem „Wspólnie dla Bielska-Białej”. - Kiedy zakończymy proces konsultacji, na pewno ich efektów nie będzie utajniać przed opinią publiczną - deklaruje szef bielskiej PO.

bak

Artykuł wyświetlono 5501 razy
Najnowsze artykuły:
2017-06-25
Będzie ogród w centrum miasta
Projekt był konsultowany z mieszkańcami. Zapuszczone podwórko na tyłach kamienicy zamieni się w ogród społeczny, czyli teren zieleni w sercu miasta. Ogrody takie mają na celu upiększenie okolicy i wzmocnienie więzi międzysąsiedzkich.
więcej
2017-06-25
Pijany Turek dachował autem - foto
Trzy zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia nocnego dachowania samochodu osobowego na ul. Strumieńskiej w Jasienicy. 28-letni obywatel Turcji, który wydmuchał ponad promil alkoholu, został odwieziony do szpitala.
więcej
2017-06-25
Darmowe wycieczki Kolejami Śląskimi
Podczas wakacji wraz z Kolejami Śląskimi będzie można zwiedzać miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym pod opieką certyfikowanych przewodników PTTK. Tegoroczną nowością jest możliwość odbycia wycieczki po Beskidzie Morawsko-Śląskim w Czechach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - jaro 2017-06-20 19:06
Dziwny jest ten nowy rodzaj choroby psychicznej , który jest zakaźny. Chocholi taniec poprawności politycznej. A tak naprawdę "obrona Częstochowy " hipermafii postkomunistycznej.
niezarejestrowany - hehehe 2017-06-20 15:40
Kompleks Zarębskiej? Coś wam się po...kićkało. To tylko zdrowe spojrzenie na to, co się naprawdę dzieje, bez klapek na oczach. No i jako przeciwwaga do wypowiedzi tych, co ją wychwalają bezkrytycznie. Tak poza tym kobitka jest niczego sobie - no, może trochę (jak na mój gust) chudawa i nieco żylasta. Ale to już jej sprawa, nie moja.
niezarejestrowany - ronin 2017-06-20 14:20
Pana Prezydenta polityka nie interesuje bo jego od zawsze interesowała /tak jak niejakiego Jarosława / tylko całkowita i bez sprzeciwów - władza i to co się z nią wiąże im więcej tym lepiej. Tak było za czasów Apeny którą sprzedał i tak jest teraz gdy walczy o interesy cwaniaczków jak ten od kruszarni a nie o mieszkańców. Mieszkańcy nigdy się dla niego nie liczyli, czemu nie rzadko dawał wyraz, tak samo jak nigdy nie liczyli się dla niego pracownicy Apeny.
niezarejestrowany - Spejson 2017-06-20 11:07
Może to ta Pani, która nie pełniąc funkcje publiczne nie zgadza się na publikację swojego wizerunku?
niezarejestrowany - blick 2017-06-20 10:38
Hehehe to chyba po prostu jakaś brzydsza radna, która zazdrości zarębskiej. Inaczej nie da się wytłumaczyć tego hejtu :-)
niezarejestrowany - Spejson 2017-06-20 09:44
@hehehe
Ty masz jakiś straszny kompleks Zarębskiej, bo tylko o Niej piszesz i ciągle Ją i Niezależnych atakujesz na każdym portalu. Jak Ci ktoś odpowie to szukasz nowego powodu do atakowania, zaraz napiszesz, ze nie podoba Ci się fryzura Zarębskiej lub Jej ubiór na posiedzeniach Rady Miejskiej.
Jeśli tyle rzeczy sprawdzasz, szukasz i "podobno" wiesz to weź chłopie spożytkuj tę energię na dobrą pracę dla Bielska-Białej a nie na obrzucanie błotem innych.
Wiemy, że nic konkretnego robić nie chce, cichy układ Krywult-PO-PiS działa dobrze i przeszkadza wam tylko to, ze ludzie chcą walczyć o swoje sprawy i sprawy miasta, więc patrzą wam na ręce.
niezarejestrowany - bilszczanin 2017-06-20 07:47
Do: anty PIS (w odpowiedzi do "Iras") - pokazałeś, że masz poważne problemy ze zdrowiem. Lepiej się nie wypowiadaj, widać, że nie potrafisz już myśleć logicznie ponieważ pożera Cię nienawiść..
niezarejestrowany - hehehe 2017-06-20 07:21
@bielszczanin - taaaa, interpelacja w sprawie objazdów ul. Krakowskiej? Pyta, czy będą objazdy??? Nie rozśmieszaj mnie - to oczywiste, że na czas takiej przebudowy muszą być zaprojektowane objazdy. To kompromitacja, a nie interpelacja. Za Twoją podpowiedzią sprawdziłem na stronie rady - są też tacy, co mają więcej interpelacji - i to konkretnych. Są radni, co zgłaszają wiele spraw w punkcie "Różne" - te nie są zamieszczane na stronie rady. Są podobno (wg urzędników) radni, co regularnie składają inne pisma poprzez dziennik podawczy. Ciekawe ile takich złożyła Zarębska? No i skoro prezydent chciał się spotkać z radnymi, to z radnymi, a nie z przedstawicielami rady osiedla. Transmisja ze spotkania bez zgody gospodarza? Toż to - delikatnie mówiąc - brak dobrego wychowania. Zachowanie kodziarsko - POwskie (vide Sejm RP). Sprawdziłem też sprawę ostatniego spotkania - zapraszał na nie przewodniczący rady, Klimaszewski. Byli przedstawiciele Rady Osiedla Lipnik, byli zainteresowani radni, doszło do zbliżenia stanowisk, ustalono orientacyjny termin kolejnego spotkania. Pani radnej nie było.
niezarejestrowany - bul 2017-06-20 00:46
A to paradne! Prezydent nie interesuje się polityką? A kim jest jak nie politykiem lokalnym? Kaznodzieją? Aha, i nie ma żadnej koalicji z PO? Ciekawe, to jak nazwać sytuację gdy PO popiera go w wyborach a on powołuje zastępcę z PO? Jeśli to nie jest koalicja to co to jest?
niezarejestrowany - bielszczanin 2017-06-19 23:17
@hehehe - pierwsze pisemnie prosiła o zaproszenie przedstawicieli rady osiedla na spotkanie, a potem, gdy otrzymała odmowę - postanowiła transmitować spotkanie. Jak więc to nazwać jak nie walka czy upominanie się o prawa mieszkańców.
A to, że nie była na jednym spotkaniu to po prostu czepianie się. Zapytaj ludzi zorientowanych w sprawie Lipnika kto z radnych najbardziej im pomaga - bez namysłu odpowiedzą: Zarębska.
Zresztą nie tylko w ta jedną kwestię jest zaangażowana. Zobacz na stronie urzędu, złożyła już 52 interpelacje. A taka R. Gruszka czy M. Połatyńska z PO - po 3. K. Jazowy i A. Wykręt - po 4. Przez prawie 3 lata kadencji. Wstyd. Oby więcej takich radnych jak Zarębska.
niezarejestrowany - anty PiS 2017-06-19 23:07
@ Iras - zobacz co robia w Polsce i sam sobie odpowiedz na pytanie. PiS to chory na władze Kaczyński który prawdopodobnie ma na sumieniu smierć brata, nawiedzony Macierewicz z szaleństwem w oczach, piesek Blaszczak, San Escobar Waszczykowski, marionetka Szydlo, minister niesprawiedliwości Ziobro, depczacy Konstytucję Prezydent Duda, mało ?? Lokalni działacze Pisu są ich kalkami, nie możemy dopuścić by zapuscili tu korzenie.
niezarejestrowany - Darek 2017-06-19 22:10
Dość PISu dość PO dość Wonsa. Młodych kreatywnych z otwartymi głowami do zarządzania wpuścić.
niezarejestrowany - Iras 2017-06-19 21:59
@Bielsko -jakies konkrety dlaczego maja nie rzadzic w bielsku ,
niezarejestrowany - ktosiek 2017-06-19 21:24
Bezalin jest nie na czasie.
niezarejestrowany - AID 2017-06-19 21:02
A w jakim celu wspierać po?Ich czas już minął i im szybciej znajdą się na śmietniku historii tym lepiej dla Polski
niezarejestrowany - hehehe 2017-06-19 20:22
@bielszczanin - chyba pomyliłeś fakty. W jaki sposób się upominała, hę? Przez to, że załączyła smartfona? Nie śmiesz mnie. A sprawdź no, czy się upominała o te prawa na ostatnim spotkaniu w sprawie strefy w Lipniku.
niezarejestrowany - Bielszczanin 2017-06-19 18:12
Każdy kandydat będzie dobry byle wyparł się pisowców!
niezarejestrowany - nnnn 2017-06-19 18:09
Niestety pan prezydent szans juz nie ma zniszczył miasto i kłamał jak sie da wiec dbał o swoje a nie o nasze interesy potrzeba dobrego gospodarza bezpartyjnego.
niezarejestrowany - bielszczanin 2017-06-19 17:38
@hehehe. Jasne, przecież to skandal, że Zarębska upomina się o prawa mieszkańców. Wbrew Krywultowi? Jak śmie!
niezarejestrowany - hehehehe 2017-06-19 16:57
Pana Prezydenta polityka nie interesuje, interesuje do natomiast co innego :)
niezarejestrowany - hehehe 2017-06-19 16:37
@Scep - skandaliczne było zachowanie Zarębskiej wobec pozostałych radnych.
niezarejestrowany - Konserwatywny Liberał 2017-06-19 15:23
A czy ktoś się łudził, że PO różni się od PISu? jedna ręka myje drugą. To ten sam układ.
niezarejestrowany - Scep 2017-06-19 14:33
Jak to nie mają programu? Merkantylizm. Zakup, sprzedaż, zamiana. Po ostatniej awanturze w związku ze strefą w Lipniku PiS pokazała, że współdzieli ten program- żaden z radnych PiS nie zaprotestował przeciwko skandalicznemu zachowaniu prezydenta i jego podnóżków wobec mieszkańców i radnej Zarębskiej. Niech więc przestaną się ośmieszać twierrdząc, że reprezentują coś innego.
niezarejestrowany - Tomek 2017-06-19 13:50
Klimaszewski robi konsultacje programu dla Bielska? Teraz? Przecież on współrządzi miastem od ładnych paru lat. Bez programu? No w zasadzie, jakby się przyjrzeć dokładnie to rzeczywiście działania PO w radzie nie trzymają się żadnej logiki.
niezarejestrowany - hehehe 2017-06-19 13:29
Wojenko, wojenko, cóż ty za pani? Że za tobą idą, że za tobą idą, chłopcy malowani...
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda