Podawał się za funkcjonariusza CBŚP


2017-07-16, 08:30  |  komentarzy (7)

Oszust, który skontaktował się telefonicznie z 67-letnim mieszkańcem Ligoty podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Przekonał mężczyznę, że musi pomóc śledczym. Wypłacił z banku ponad 20 tys. zł i przekazał oszustom.

W czwartek na telefon stacjonarny mieszkańca Ligoty zadzwonił nieznajomy mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Fałszywy funkcjonariusz twierdził, że rozpracowuje grupę bankowców dokonujących przestępstw. Poprosił mężczyznę o pomoc w "działaniach”. Mężczyzna podał mu numer swojego telefonu komórkowego, na który oszust ponownie zadzwonił po kilkunastu minutach.

Pokrzywdzony postępował zgodnie z instrukcjami sprawcy, który polecił, aby bez przerywania rozmowy wybrał numer alarmowy policji i potwierdził jego wiarygodność. W słuchawce usłyszał kobiecy głos. Wspólniczka oszusta potwierdziła tożsamość rzekomego oficera CBŚP. W dalszej kolejności oszust polecił, aby nie przerywając rozmowy pojechał do banku, który prowadzi jego konto. Zgodnie ze wskazówkami oszusta, mężczyzna wypłacił z rachunku bankowego pieniądze i wrzucił gotówkę do kosza na śmieci w jednym z czechowickich parków.

Śledczy poszukują teraz szajki oszustów, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy CBŚP i wyłudzają w ten sposób pieniądze od starszych osób.Policja przypomina, że fukcjonariusz który podejmuje czynności służbowe w cywilu i nie jest umundurowany musi podać stopień, imię i nazwisko i okazać legitymację służbową w taki sposób, aby osoba miała możliwość odczytania numeru i nazwy organu wydającego legitymację oraz nazwiska policjanta. Policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy.

bb

Artykuł wyświetlono 5445 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-25
Spór o parking przy stadionie
Po wyburzeniu obecnej siedziby Komendy Miejskiej Policji powstanie parking dla użytkowników pobliskiej hali sportowej, stadionu, Domu Żołnierza oraz mieszkańców osiedla. Rozważanych jest pięć projektów. Będzie skromnie lub na bogato.
więcej
2017-09-25
Idzie zmiana pogody
Po fatalnej końcówce lata nadchodzi wyczekiwana przez wszystkich pogodna i sucha aura. Łowcy Burz Podbeskidzie prognozują, że na początku tygodnia Polska znajdzie się w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia znad Rosji, który zapewni stabilną pogod
więcej
2017-09-25
Biskup pojechał na wieś - foto
Do wystrzegania się zazdrości i leczenia związanych z nią kompleksów wezwał bp Piotr Greger podczas mszy w parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. W tym czasie bp Roman Pindel wizytował parafię w Przecieszynie, skąd pochodzi premier Beata Szydło.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - sdvs 2017-07-16 17:50
a może na bolca?
niezarejestrowany - Gość 2017-07-16 13:15
A ja znam 40to letnia kobietę która się dała złapać na
Nigeryjskiego księcia. Wzięła nawet kredyt i do dziś ma komornika na głowie. A myślała że z nią książę romansuje i że do tego zbije fortunę. Dziś jest samotna i widoczne dalej czeka na księcia z bajki.
niezarejestrowany - Karolina 2017-07-16 11:12
Przerażające .Czy to tylko się zdarza niektórym , czy też przejście w wiek emerytalny czyni takie spustoszenia mózgu
niezarejestrowany - Ona 2017-07-16 10:51
Śmieszne jest to wtedy gdy nas samych nie dotyczy.. Nie wiesz sam jak byś postąpił gdyby Ciebie spotkała taka sytuacja. :/
niezarejestrowany - zibi 2017-07-16 10:22
Może to Wojciech fejdych????
niezarejestrowany - pete 2017-07-16 10:08
starszy biedny pan wyciągnął 20000 z banku i git hahah
niezarejestrowany - zxczb 2017-07-16 08:53
Tyle o tym mówią i dalej to samo ręce opadają!!!
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic