Podawał się za funkcjonariusza CBŚP


2017-07-16, 08:30  |  komentarzy (7)

Oszust, który skontaktował się telefonicznie z 67-letnim mieszkańcem Ligoty podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Przekonał mężczyznę, że musi pomóc śledczym. Wypłacił z banku ponad 20 tys. zł i przekazał oszustom.

W czwartek na telefon stacjonarny mieszkańca Ligoty zadzwonił nieznajomy mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Fałszywy funkcjonariusz twierdził, że rozpracowuje grupę bankowców dokonujących przestępstw. Poprosił mężczyznę o pomoc w "działaniach”. Mężczyzna podał mu numer swojego telefonu komórkowego, na który oszust ponownie zadzwonił po kilkunastu minutach.

Pokrzywdzony postępował zgodnie z instrukcjami sprawcy, który polecił, aby bez przerywania rozmowy wybrał numer alarmowy policji i potwierdził jego wiarygodność. W słuchawce usłyszał kobiecy głos. Wspólniczka oszusta potwierdziła tożsamość rzekomego oficera CBŚP. W dalszej kolejności oszust polecił, aby nie przerywając rozmowy pojechał do banku, który prowadzi jego konto. Zgodnie ze wskazówkami oszusta, mężczyzna wypłacił z rachunku bankowego pieniądze i wrzucił gotówkę do kosza na śmieci w jednym z czechowickich parków.

Śledczy poszukują teraz szajki oszustów, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy CBŚP i wyłudzają w ten sposób pieniądze od starszych osób.Policja przypomina, że fukcjonariusz który podejmuje czynności służbowe w cywilu i nie jest umundurowany musi podać stopień, imię i nazwisko i okazać legitymację służbową w taki sposób, aby osoba miała możliwość odczytania numeru i nazwy organu wydającego legitymację oraz nazwiska policjanta. Policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy.

bb

Artykuł wyświetlono 5382 razy
Najnowsze artykuły:
2017-07-25
Zielona woda w potoku Krzywa - foto
Około godz. 20.20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, iż w potoku Krzywa przy ul. Montażowej w Bielsku-Białej płynie zielona woda. Na miejsce wysłano pluton chemiczny straży pożarnej.
więcej
2017-07-25
Wróci podatek paliwowy?
Projekt nowego podatku drogowego (na razie) nie wejdzie w życie. Rząd ma znaleźć inne źródła finansowania, aby przeznaczyć zebrane środki na rzecz dróg lokalnych. Bielscy politycy PiS nie są jednak zgodni, skąd wziąć te pieniądze.
więcej
2017-07-25
Prawdziwa petarda na piątkowy wieczór
L.U.C, czyli Łukasz Rostkowski to polski raper i producent muzyczny, który łączy siły z Rebel Babel. Ten międzynarodowy projekt będący platformą spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z całej Europy zaprezentuje się w piątek na Letniej Scenie Sfery.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - sdvs 2017-07-16 17:50
a może na bolca?
niezarejestrowany - Gość 2017-07-16 13:15
A ja znam 40to letnia kobietę która się dała złapać na
Nigeryjskiego księcia. Wzięła nawet kredyt i do dziś ma komornika na głowie. A myślała że z nią książę romansuje i że do tego zbije fortunę. Dziś jest samotna i widoczne dalej czeka na księcia z bajki.
niezarejestrowany - Karolina 2017-07-16 11:12
Przerażające .Czy to tylko się zdarza niektórym , czy też przejście w wiek emerytalny czyni takie spustoszenia mózgu
niezarejestrowany - Ona 2017-07-16 10:51
Śmieszne jest to wtedy gdy nas samych nie dotyczy.. Nie wiesz sam jak byś postąpił gdyby Ciebie spotkała taka sytuacja. :/
niezarejestrowany - zibi 2017-07-16 10:22
Może to Wojciech fejdych????
niezarejestrowany - pete 2017-07-16 10:08
starszy biedny pan wyciągnął 20000 z banku i git hahah
niezarejestrowany - zxczb 2017-07-16 08:53
Tyle o tym mówią i dalej to samo ręce opadają!!!
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic