W piątek świętowali policjanci garnizonu bielskiego. Z okazji 98. rocznicy powstania policji, blisko dwustu funkcjonariuszom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz medale i odznaczenia resortowe.

Uroczyste obchody połączone były z nadaniem awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Nowe pagony założyło blisko dwustu funkcjonariuszy bielskiego garnizonu. Policjanci zostali także odznaczeni medalami. Doniosłym momentem uroczystości były wyróżnienia i podziękowania za współpracę złożone na ręce przedstawicieli władz Bielska-Białej i powiatu bielskiego. W czasie apelu szef Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak podziękował osobom, które szczególnie troszczą się o sprawy bezpieczeństwa w regionie.

Po mianowaniach głos zabrali zaproszeni goście, w tym wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, posłowie, duchowni oraz przedstawiciele związków zawodowych działających w policji. Na zakończenie uroczystości zastępca komendanta Komendy Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia podziękował policjantom za ich służbę. Złożył także podziękowania rodzinom policjantów za wyrozumiałość i wsparcie, którego udzielają na co dzień najbliższym.

bb