Jeden z najstarszych bielskich hipermarketów czeka przebudowa. Modernizacja galerii  Kaufland nie zakłada jednak powiększenia powierzchni sklepu czy należącego do niego niewielkiego pasażu handlowego. Inwestycja ma rozpocząć się w jeszcze w tym roku i potrwać kilka tygodni. Spółka nie ujawnia, jakie będą koszty modernizacji sklepu w Bielsku-Białej.

O planach modernizacji jednego z najdłużej obecnych na bielskim rynku spożywczym hipermarketów dowiedzieliśmy się od najemców pasażu znajdującego się w obiekcie Kauflandu. Spółka będąca zarządcą obiektu wypowiedziała dotychczasowe umowy dzierżawcom. Wszystko z powodu planowanej rozbudowy sklepu, która - według relacji najemców - ma odbyć się w najbliższym czasie.

Nowa strefa w Kauflandzie

Informacje najemców potwierdziliśmy w spółce Kaufland Polska Markety z siedzibą we Wrocławiu, która jest właścicielem hipermarketu w Bielsku-Białej. Jak powiedziano portalowi w biurze prasowym firmy, przebudowa marketu w naszym mieście faktycznie będzie realizowana. Prace budowlane mają ruszyć w czwartym kwartale br. i są „konsekwencją wprowadzenia przez sieć nowoczesnej oferty kawiarniano-gastronomicznej do nowych i wybranych modernizowanych marketów”.

 - Pierwszym sklepem sieci w Polsce z tzw. strefą mini food court będzie właśnie market w Bielsku-Białej, w którym w ramach wynajmowanych powierzchni klienci będą mogli skorzystać z urozmaiconej oferty gastronomicznej, uwzględniającej m.in. pizzę, kanapki, kotkajle, musli czy świeże soki - zdradza szczegóły Krzysztof Litwinek z biura prasowego spółki.

Po modernizacji w bielskim sklepie, klienci otrzymają do dyspozycji miejsca siedzące, gdzie będą mogli nie tylko coś zjeść, ale także skorzystać z darmowego WiFi. Nie ulegnie zmianie powierzchnia handlowa obiektu. - W ramach inwestycji będziemy wdrażać najnowsze koncepty sprzedażowe, w tym m.in. nowe regały, nowoczesne stoisko dla owoców i warzyw czy nowe lodówki. Na pytanie o koszty inwestycji spółka nie udzieliła nam odpowiedzi.

Bielsko-Biała w czołówce

Jak wynika ze statystyk, Bielsko-Biała jest w krajowej czołówce miast pod względem powierzchni galerii handlowych w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców. W stolicy Podbeskidzia działa sześć obiektów tego typu o łącznej powierzchni najmu 196 tys. m kw., co sprawia, że na jeden obiekt przypada 28,8 tys. bielszczan - wynika z badań opublikowanych w „Colliers International”.

Największą galerią handlową jest Sfera, kolejne to Auchan i Gemini Park. Bielskie centra handlowe są obiektami stosunkowo młodymi. Najstarsze wybudowano w 2001 roku (Auchan, Sarni Stok i Sfera). Najmłodszy jest Retail Park Karpacka (oddany trzy lata temu). Z naszej wiedzy wynika, że w Bielsku-Białej nie ma planów budowy w najbliższym czasie kolejnych sklepów wielkopowierzchniowych.

Bartłomiej Kawalec