Hipermarket do przebudowy


2017-08-08, 07:00  |  komentarzy (36)

Jeden z najstarszych bielskich hipermarketów czeka przebudowa. Modernizacja galerii  Kaufland nie zakłada jednak powiększenia powierzchni sklepu czy należącego do niego niewielkiego pasażu handlowego. Inwestycja ma rozpocząć się w jeszcze w tym roku i potrwać kilka tygodni. Spółka nie ujawnia, jakie będą koszty modernizacji sklepu w Bielsku-Białej.

O planach modernizacji jednego z najdłużej obecnych na bielskim rynku spożywczym hipermarketów dowiedzieliśmy się od najemców pasażu znajdującego się w obiekcie Kauflandu. Spółka będąca zarządcą obiektu wypowiedziała dotychczasowe umowy dzierżawcom. Wszystko z powodu planowanej rozbudowy sklepu, która - według relacji najemców - ma odbyć się w najbliższym czasie.

Nowa strefa w Kauflandzie

Informacje najemców potwierdziliśmy w spółce Kaufland Polska Markety z siedzibą we Wrocławiu, która jest właścicielem hipermarketu w Bielsku-Białej. Jak powiedziano portalowi w biurze prasowym firmy, przebudowa marketu w naszym mieście faktycznie będzie realizowana. Prace budowlane mają ruszyć w czwartym kwartale br. i są „konsekwencją wprowadzenia przez sieć nowoczesnej oferty kawiarniano-gastronomicznej do nowych i wybranych modernizowanych marketów”.

 - Pierwszym sklepem sieci w Polsce z tzw. strefą mini food court będzie właśnie market w Bielsku-Białej, w którym w ramach wynajmowanych powierzchni klienci będą mogli skorzystać z urozmaiconej oferty gastronomicznej, uwzględniającej m.in. pizzę, kanapki, kotkajle, musli czy świeże soki - zdradza szczegóły Krzysztof Litwinek z biura prasowego spółki.

Po modernizacji w bielskim sklepie, klienci otrzymają do dyspozycji miejsca siedzące, gdzie będą mogli nie tylko coś zjeść, ale także skorzystać z darmowego WiFi. Nie ulegnie zmianie powierzchnia handlowa obiektu. - W ramach inwestycji będziemy wdrażać najnowsze koncepty sprzedażowe, w tym m.in. nowe regały, nowoczesne stoisko dla owoców i warzyw czy nowe lodówki. Na pytanie o koszty inwestycji spółka nie udzieliła nam odpowiedzi.

Bielsko-Biała w czołówce

Jak wynika ze statystyk, Bielsko-Biała jest w krajowej czołówce miast pod względem powierzchni galerii handlowych w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców. W stolicy Podbeskidzia działa sześć obiektów tego typu o łącznej powierzchni najmu 196 tys. m kw., co sprawia, że na jeden obiekt przypada 28,8 tys. bielszczan - wynika z badań opublikowanych w „Colliers International”.

Największą galerią handlową jest Sfera, kolejne to Auchan i Gemini Park. Bielskie centra handlowe są obiektami stosunkowo młodymi. Najstarsze wybudowano w 2001 roku (Auchan, Sarni Stok i Sfera). Najmłodszy jest Retail Park Karpacka (oddany trzy lata temu). Z naszej wiedzy wynika, że w Bielsku-Białej nie ma planów budowy w najbliższym czasie kolejnych sklepów wielkopowierzchniowych.

Bartłomiej Kawalec

Artykuł wyświetlono 9908 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - dfdf 2017-08-10 14:13
narzekacie że hipermarkety płaca małe podatki itd...a co robią polscy przedsiębiorcy ? płacą minimalne a reszta w kopercie...a inni zarejestrowani w rajach podatkowych...darujcie sobie te żałosne komentarze
niezarejestrowany - Janosik 2017-08-10 07:48
@miss sporty
A kto powiedział że narzekam i się za granicę wybieram? Nie zamierzam przepłacać i tyle. Te same produkty które są w małych sklepach można kupić z reguły taniej w markecie. Wisi mi to kto jest właścicielem. Nie będę przepłacał tylko po to żeby utrzymywać jakiegoś zdzierce. Jak ceny będą mieli porównywalne to skorzystam z ich oferty bo bliżej i nigdzie jeździć nie trzeba. A póki co skoro jest jak jest niech sobie zarabia Portugalia, Niemcy, Pakistan, Ukraina czy kto tam jeszcze skoro nasi przedsiębiorcy nie są konkurencyjni. Nie zamierzam patrzeć na problem tylko działać tak żeby optymalnie wydawać swoje pieniądze bo to ja na nie robię. Sam sobie na nie zapracowałem i jeśli będę miał taką ochotę to mogę je puścić rzeką do morza. Proste?
niezarejestrowany - miss sporty 2017-08-10 06:49
@Janosik
tylko potem nie narzekaj proszę, że Polska biedna, za pracą trzeba na zachód jechać, dziecko się do przedszkola nie dostało i trzeba wywalić 500 zł na prywatne. Jak w kraju nie zostaje kasa z podatków to na wszystko brakuje a tylko Niemcy i Portugalczycy się cieszą licząc szmal jaki zarobili na polakach. Ale Ty myślisz z Twojego punktu widzenia a nie patrzysz na problem szerzej.
niezarejestrowany - fata 2017-08-09 18:15
W tygodniu się nie chce to w niedzielę prosto z kościoła ida katolicy na zakupy do marketu ,
łażą po sklepie jak ćmy i kupują papier toaletowy, proszek do prania, mąkę, i tp
Wstyd i hanba !!!
niezarejestrowany - edek 2017-08-09 18:02
ten blaszany kloc z smierdzacym kurczakiem przed wejsciem nazywacie galeria?
Ukryty 2017-08-09 14:42
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - Janosik 2017-08-09 12:12
Co byście nie pisali to i tak wolę kupić w markecie wszystko co potrzebuję niż gonić po osiedlowych sklepikach i płacić więcej. Tam się idzie tylko w przypadku jeśli czegoś braknie a trzeba mieć na już. W nosie mam czy zarobi na mnie Polak, Niemiec, Rusek czy Meksykanin. Chcę mieć tanio i tyle w temacie.
niezarejestrowany - rozum 2017-08-09 09:16
Szkoda słów na dyskusje z ludźmi tak zafiksowanymi na markety, do nich żadne argumenty ekonomiczne nie trafiają. Niech oni sobie jeżdżą "darmowymi" autobusami, pchają przed sobą te ogromne blaszane wózki na krzywych kółkach i niech ładują do nich te pięknie wyglądające, acz plastikowe jedzenie zagranicznych koncernów. Wystarczy poczytać składy oferowanych tam np. wędlin, niektóre mają po kilkanaście linijek składu! Oprócz mięsa, tłuszczu, soli czy przypraw jest czasem i kilkadziesiąt E-składników, smacznego! Podobnie zwykłe płatki śniadaniowe, lepiej nie czytać. A potem "epidemia otyłości", różne nowotwory, jakiej hasimoto itd. A myślicie że skąd się biorą te różne "choroby cywilizacyjne"? Jesteś tym co jesz, więc dzięki markety mnie nie kręcą, nawet jak jest tam taniej. Na szczęście na razie stać mnie na zdrowe jedzenie.
niezarejestrowany - Miss sporty 2017-08-09 06:28
Hipermarkety markety płacą w Polsce podatki na poziomie kilku procent wykorzystując istniejące luki prawne takie jak optymalizacja podatkowa. Polski przedsiębiorca nie ma możliwości z tych luk skorzystać bo centralę podatkową ma w kraju. Wszystkie zyski transferowane są za granicę np. do Niemiec czy Portugalii. Kasa z podatków nie zostaje w kraju. A potem nie ma na drogi, przedszkola i inne wydatki budrzetowe. No ale możesz teraz za to lansowac się w Sferze i pojeździć schodami ruchomymi.
niezarejestrowany - tysiak 2017-08-08 23:21
Piotr, makro to nie jest supermarket, z założenia nie jest ogólnodostępny.
niezarejestrowany - Piotr 2017-08-08 22:47
Najstarsze i zarazem pierwsze w BB było Makro nie licząc PR-owskich perełek w postaci SDH Klimczok czy nie istniejącej już BILLA przy Żywieckiej.
niezarejestrowany - Iras 2017-08-08 22:16
@kupiec ja osobiscie wole kupowac w osiedlowym sklepie przynajmie pani nie robi mi laski ze musi pracowac ..
niezarejestrowany - Tesco 2017-08-08 19:23
Ok, już chyba wiem...na razie niechodzi o likwidację hipermarketu a rezygnację Tesco ze współpracy z MZK lub odwrotnie. Tesco ma probkemy finansowe i nie wyklucza wycofania się z Europy Środkowej. Prędzej czy później pewnie nasze Tesco też zamkną...
niezarejestrowany - Tesco 2017-08-08 18:45
Wie ktos moze co z Tesco przy warszawskiej??? W autobusach piszą że "w związku z likwidacją hipermarketu linie autobusowe nie będą już kursowały"... będzie coś w zamian? Czy może nie ma zadnej likwidacji??
niezarejestrowany - sietylkopytam 2017-08-08 18:40
A może ktoś wie jakie "ulgi" mają zagraniczne markety i z czego one wynikają (ustawa) bo wydaje mi się , że to tylko takie bajki. A dlaczego nie ma polskich hipermarketów.
Ukryty 2017-08-08 18:35
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - dfdf 2017-08-08 16:06
@ekonomista polski kapitał dużo wybudował i co z tego jak się sprzedają obcokrajowcom ? polski biznesmen tylko tworzy markę i grunt a następnie się sprzedaje Niemcom za worek Euro...polacy nie maja Know How, sa po prostu zacofani ! na zachodzie 20 lat temu mieli to co my mamy dziś ! na zachodzie ludzie uciekają z centr handlowych a polacy dopiero zaczynają w nich spędzać wolny czas bo to dla nich jedyna rozrywka od rana do wieczora...dopiero teraz do Polski weszła moda na sportowy tryb życia...nagle wszyscy zaczęli biegać i jeździć na rowerach bo musieli to zobaczyć na zachodzie
niezarejestrowany - realista 2017-08-08 15:03
@kias, Następny niedouczony. Za komuny cały Śląsk jeździł kupować łachy do bielskiego WPHW, słynne Tivoli i tak dalej.
Albo jesteś młody, i nie znasz rzeczywistości, albo musisz jeść więcej czosnku, skoro nie pamiętasz.
niezarejestrowany - ekonomista 2017-08-08 14:58
@dfdfdf, Już nie mogę czytać tych twoich wywodów, ekonomiczna tragedia. Czy polski kapitał, na takich samych warunkach co obcy, nie był w stanie wybudować stodoły za miastem, i sprzedawać ? Był, tylko nie stworzono mu nawet warunków zbliżonych do tych jakie miał kapitał z zachodu.
Ukryty 2017-08-08 13:18
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - luzak 2017-08-08 12:31
Poszperajcie w necie i zobaczcie ile podatków płacą duże markety. Pisząc , że w małych sklepach jest drogo , potwierdzam ale nie zgadzam się z opinią , że właściciele chcą zarobić krocie. W Bielsku jest kilka hurtowni gdzie małe sklepy się zaopatrują i okazuje się , że cena przykładowo coca coli w puszce hurtowo jest wyższa niż sprzedają ją w Aldi w detalu. Powiecie , że to konkurencja i może z tym poglądem bym się zgodził ale nie zgadzam się z unikaniem podatku i niezdrową konkurencją , a taką niestety uprawiają markety.
niezarejestrowany - tomek 2017-08-08 12:27
@Adamsky - zanim Polska weszła do UE to miałeś tyle miejsc pracy że ho ho ... Nie ukrywajmy, hipermarkety wyparły ruskich z giełdy.
niezarejestrowany - kias 2017-08-08 11:18
W Polsce robi się zakupy w marketach , mają dużo towaru i wygodny parking
Małe sklepy chcą zarobić jak najwięcej , ceny maja mocno wygórowane, wolą wyrzucić na śmietnik a ceny nie obniżą
Za komuny jeżdziło się do Katowic kupić łacha i podziwiać schody ruchome w markecie , teraz te wygody mamy w Bielsku