Najlepsza muzyka na upał


2017-08-11, 08:05  |  komentarzy (1)

Jest autorem nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Ma na koncie hity znane z anten radiowych, wśród których utwór „Każdego dnia” do dziś pozostaje wielkim przebojem. Dziś na Letniej Scenie Sfery zobaczymy i usłyszymy Mesajah!

Mesajah lub Manolo to urodzony we Wrocławiu niespełna 32-letni wokalista reggae, dancehall, raggamuffin, autor tekstów, producent i kompozytor. Jego ojciec pochodzi z Peru i posiada korzenie peruwiańsko-hiszpańskie, matka jest Polką. W 2003 wraz ze swoim bratem Paxonem oraz kolegą Yanazem utworzył grupę Natural Dread Killaz. Wspólnie wydali dwa albumy studyjne. 

Utwór „Każdego dnia” z pierwszej solowej płyty artysty do dziś pozostaje wielkim przebojem. Za czwarty w karierze album „Powrót do korzeni” Mesajah otrzymał nominację do Fryderyków 2017. Singiel z tego krążka przyniósł mu także zwycięstwo w konkursie Premier Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Koncert popularnego wokalisty reggae odbędzie w piątek, 11 sierpnia o godz. 19.30 na placu Bolka i Lolka. Wstęp wolny. Mesajah zaśpiewa m.in. utwory ze swojej najnowszej płyty. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Letniej Sceny Sfery.

bb

Artykuł wyświetlono 2904 razy
Najnowsze artykuły:
2017-10-18
Katowice tańsze od Bielska-Białej?
- Musimy świadomie decydować, czy chcemy za pośrednictwem spółek komunalnych wydawać pieniądze na klub sportowy, bo to wpływa na koszty wody, ścieków i śmieci - wylicza poseł, który zaprezentuje dziś mapę wydatków publicznych w mieście.
więcej
2017-10-18
Nagroda dla bielskiej fabryki czekolady
W Teatrze Polskim odbyła się gala finałowa prestiżowego konkursu Firma Roku 2017, którego celem już po raz ósmy było wyłonienie najlepszych firm z Podbeskidzia i uhonorowanie ich statuetką mitycznego Dedala. W Bielsku-Białej wygrała fabryka czekolady.
więcej
2017-10-18
Sześć ofert na przebudowę Dębowca
Sześć ofert wpłynęło w postępowaniu przetargowym na rozbudowę ul. Dębowiec i Skarpowej w Bielsku-Białej. Oferty cenowe wahają się od 4,8 do 5,7 mln zł. To pierwszy etap rozbudowy dróg, które łączą popularne tereny rekreacyjne w mieście.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Gość 2017-08-10 17:17
Kolejny artysta i kolejna próba polsko-angielskiego słownictwa. Tym razem, zamiast zupełnie okaleczonej nazwy, jest po prostu fonetyczna pisownia angielskiego Messiah, co znaczy Mesjasz. Angielskie "Messiah" wymawia się "Mesajah". Z wikipedii: "Pierwotnie, w Starym Testamencie, tytuł ten odnosił się wyłącznie do osób, z których powołaniem wiązał się obrzęd namaszczenia olejem.". W tym przypadku myślę, że chodzi tu o olej z konopii indyjskich.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic