Najlepsza muzyka na upał


2017-08-11, 08:05  |  komentarzy (1)

Jest autorem nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Ma na koncie hity znane z anten radiowych, wśród których utwór „Każdego dnia” do dziś pozostaje wielkim przebojem. Dziś na Letniej Scenie Sfery zobaczymy i usłyszymy Mesajah!

Mesajah lub Manolo to urodzony we Wrocławiu niespełna 32-letni wokalista reggae, dancehall, raggamuffin, autor tekstów, producent i kompozytor. Jego ojciec pochodzi z Peru i posiada korzenie peruwiańsko-hiszpańskie, matka jest Polką. W 2003 wraz ze swoim bratem Paxonem oraz kolegą Yanazem utworzył grupę Natural Dread Killaz. Wspólnie wydali dwa albumy studyjne. 

Utwór „Każdego dnia” z pierwszej solowej płyty artysty do dziś pozostaje wielkim przebojem. Za czwarty w karierze album „Powrót do korzeni” Mesajah otrzymał nominację do Fryderyków 2017. Singiel z tego krążka przyniósł mu także zwycięstwo w konkursie Premier Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Koncert popularnego wokalisty reggae odbędzie w piątek, 11 sierpnia o godz. 19.30 na placu Bolka i Lolka. Wstęp wolny. Mesajah zaśpiewa m.in. utwory ze swojej najnowszej płyty. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Letniej Sceny Sfery.

bb

Artykuł wyświetlono 2840 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Gość 2017-08-10 17:17
Kolejny artysta i kolejna próba polsko-angielskiego słownictwa. Tym razem, zamiast zupełnie okaleczonej nazwy, jest po prostu fonetyczna pisownia angielskiego Messiah, co znaczy Mesjasz. Angielskie "Messiah" wymawia się "Mesajah". Z wikipedii: "Pierwotnie, w Starym Testamencie, tytuł ten odnosił się wyłącznie do osób, z których powołaniem wiązał się obrzęd namaszczenia olejem.". W tym przypadku myślę, że chodzi tu o olej z konopii indyjskich.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic