Przewodniczący został dyrektorem


2017-08-11, 07:00  |  komentarzy (89)

Przewodniczący klubu radnych PiS w Bielsku-Białej został bez konkursu dyrektorem w spółce Skarbu Państwa. Początkowo był zatrudniony na ¼ etatu, ale od kilku tygodni pracuje na cały etat. Pod koniec czerwca Przemysław Drabek powołany został również do rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

38-letni Przemysław Drabek ma wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania i marketingu. W przeszłości był asystentem posła Jacka Falfusa, a później kandydatem na urząd prezydenta Bielska-Białej. Jego kariera zawodowa przyśpieszyła pod koniec ub. roku. Został wtedy dyrektorem do spraw rozwoju w spółce Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki w Katowicach. To spółka Skarbu Państwa.

Bez konkursu

Na początku grudnia ub. roku bielski polityk PiS otrzymał w tej spółce ¼ etatu. - Po wykonaniu zadań i realizacji celów nałożonych przez zarząd od maja zaproponowano mi umowę o pracę w pełnym wymiarze - powiedział portalowi Przemysław Drabek. Nie było konkursu. - Zatrudnienie odbyło się po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej - informuje Karina Bębenek, kierownik biura zarządu CBPG S.A.

Jakie obowiązki powierzono wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Bielsku-Białej? - Zadaniem dyrektora do spraw rozwoju jest wsparcie działań zarządu mających na celu utrzymanie działalności spółki oraz rozwój w kolejnych latach. Przed rozpoczęciem współpracy właściciel - Minister Skarbu - oraz zarząd dążył w 2015 roku do sprzedaży spółki wraz z aktywami - słyszymy.

Kandydat wojewody

Po zeszłorocznych zmianach w resorcie skarbu zdecydowano o wstrzymaniu procesu sprzedaży majątku państwowego, a nowy zarząd podjął działania, których celem jest uratowanie spółki. - Głównymi zadaniami dyrektora do spraw rozwoju jest pozyskanie nowych klientów, wyznaczanie nowych obszarów działalności spółki, wspieranie działań zmierzających do poprawy kondycji finansowej oraz zwiększenie wykorzystania zasobów firmy - wyjaśnia Przemysław Drabek.

Wiceprzewodniczący bielskiej rady jest osobą zapracowaną. Trzy miesiące temu weszły w życie nowe przepisy, dzięki którym władzę nad funduszami ochrony środowiska przejęło ministerstwo środowiska wraz z wojewodami (wcześniej kompetencje te posiadał samorząd województwa). Pod koniec czerwca do rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wszedł Przemysław Drabek. Według naszych informacji, był kandydatem wojewody śląskiego.

***

Kilka lat temu angaże w spółkach Skarbu Państwa otrzymali bielscy radni związani z Platformą Obywatelską. Do spółek podległych Agencji Mienia Wojskiego kierowanej przez Krzysztofa Michalskiego (były bielski radny i kandydat PO na prezydenta Bielska-Białej w 2010 roku) trafił Krzysztof Jazowy (spółka Airport Village) oraz Przemysław Kamiński (Dom-Invest), o czym szczegółowo pisaliśmy w artykule Taki młody i taki zdolny).

Bartłomiej Kawalec

Artykuł wyświetlono 8396 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  

Kaligula 2017-08-18 07:39
Kumoterstwo i tyle!
niezarejestrowany - hehehe 2017-08-16 13:05
@beskidalpin - meteorytyka to coś o meteorytach???
niezarejestrowany - beskidalpin 2017-08-15 19:53
zero kompetencji i meteorytyki.- celebrycki wygląd z solarium nie wystarczy..
niezarejestrowany - Wiaderko 2017-08-15 16:59
Producenci mópów zbankrutują. .. masowy wysyp tanich wyrobów ścieropodobnych nie ustaje . Ale szybko się zużywają. .. na szczęście.
niezarejestrowany - Ciemnogród króluje. ..jeszcze 2017-08-15 16:54
To tylko 2 lata, a życiorys sp... na zawsze.
niezarejestrowany - jkl 2017-08-14 11:44
Nasz bielski Misiewicz....
niezarejestrowany - tkm 2017-08-13 22:27
liczy sie tylko kasa no i nareszcie będzie, z państwowej kieszeni, więc żeby ją dostać nie trzeba nic umieć, oprócz noszenia teczki
niezarejestrowany - hłehłe 2017-08-13 22:09
bo dobrze nosił teczkę..
niezarejestrowany - Nie dobrze mi od PISu 2017-08-12 20:41
Jeśli nie ma mgr to jakim prawem jest w radzie nadzorczej?
niezarejestrowany - xXx 2017-08-12 20:38
Przecież Jarosław Kaczyński 20 lat temu zdefiniował TKM - więc o co cały jazgot ?
niezarejestrowany - bezalin 2017-08-12 20:16
kpina, mgr Drabek? chyba licencjat
niezarejestrowany - stara laleczka Hucky-Kaczko 2017-08-12 19:10
No i co ? jak ma się to do prawa - prawa oczywistego gdyż bez konkursu to pogarda dla reszty ludzi a krzyczenie faryzeuszy ,że tamci łoni itd. ustawiali konkursy. . Dlatego cos co nie jest naturalne jest chwilowe ŁAJDACY .
niezarejestrowany - Tom 2017-08-12 16:38
Gratulacje, życzę powodzenia i liczymy, że Katowice to czas nowych doświadczeń a w 2019 prezydentura w Bielsku-Białej!
niezarejestrowany - Andrzej 2017-08-12 13:04
A miałem tego gościa za porządnego faceta co chce coś zrobić dla miasta i co? Pic na wodę tylko prywata dobrze sie ustawić za dobre pieniądze na dyrektorskim stołku w Katowicach.
niezarejestrowany - fata 2017-08-12 13:04
Nie ma znaczenia kto jest przy korycie i kto następny wejdzie do koryta .
niezarejestrowany - benson 2017-08-12 12:52
PiS PO jedno zło! Tylko Niezależni.BB mogą wyrwać miasto z rąk partyjnych sitw! A teraz 1..2..3..zaczyna się fala hejtu ze strony partyjnych sługusów z obu stron barykady :-) Oni dobrze wiedzą, że wzajemnie PiS i PO sobie krzywdy nie zrobią, prywatyzacja Bezalinu czy spółeczka w Katowicach - o co tu się spierać... PiS i PO żywią się wzajemnie kosztem Polski, ukrócić ich samowolę może tylko ktoś trzeci
niezarejestrowany - kamasutra 2017-08-12 12:40
Najwyższy czas podziękować PO-PiS-owi za opiekę nad Polską. Po tych decyzjach politycznych widać wyraźnie, że PiS niczym nie różni się od swoich poprzedników w rządach. Won! Tako rzecze guru kaczyzmu...
niezarejestrowany - lucek 2017-08-12 12:39
brat nie moze byc w pis bo gra diabla:)
niezarejestrowany - Gosia 2017-08-12 12:38
Ludzie zapisujcie sie do pisu,dają tam dobrze platne posadki w firmach panstwowych ,tak zrobil Drabek i kasa bedzie wielka !
niezarejestrowany - pis 2017-08-12 12:38
dp prp jak ktos kradnie to tobie tez wolno ,?
niezarejestrowany - Bielszczanin. 2017-08-12 10:46
Gratuluję kolejnego awansu i życzę samych sukcesów.
niezarejestrowany - rafal 2017-08-12 10:33
Brawo Przemek! Gratulacje!
niezarejestrowany - Vik 2017-08-12 10:32
Przemek jest pracowity, bardzo ambitny człowiek, a przedewszystkim myślący i kompetentny, mam tylko ndzieję że nowa praca nie przeszkodzi w zostaniu prezydentem bb. Trzymam kciuki.
niezarejestrowany - tez bielszczanka 2017-08-12 09:37
Czy Drabek ma uprawnienia do zasiadania w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa ? Pytam bo PiS ma skłonności do powoływania ludzi niekompetentnych, przykład misiewicza
niezarejestrowany - Góral 2017-08-12 06:58
Jaki prezydent?
Będziecie rozczarowani
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda