Z udziałem zastępcy komendanta głównego policji nadinsp. Jana Lacha uroczyście otwarto wczoraj Posterunek Policji w Kozach. Na dobry początek swojej działalności policjanci z posterunku otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, poseł Jacek Falfus, prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, a także szef bielskiej policji insp. Dariusz Matusiak i wójt gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski. Obecni byli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz mieszkańcy Kóz.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu jednostki przez policyjnych kapelanów ks. Mariusza Olejnika i ks. Tadeusza Konika oraz ks. Tomasza Kotlarskiego z miejscowej parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, kierownik posterunku asp.szt. Roman Szybiak odebrał z rąk przełożonych kluczyki do nowego, nieoznakowanego radiowozu marki opel astra.

- Nowoczesna policja, dobrze wyszkolone kadry i współpraca ze społeczeństwem dają gwarancję właściwego działania funkcjonariuszy i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom - mówił w swoim wystąpieniu generał Lach. Wiceszef polskich policjantów przekazał  obecnym gratulacje od ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka za zaangażowanie w budowę bezpieczeństwa wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności.

Podczas uroczystości głos zabrał wicewojewoda Jan Chrząszcz, który podziękował zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach insp. Piotrowi Kuci za osobiste zaangażowanie w modernizację i powstanie nowych jednostek policji na całym Śląsku. Poseł Jacek Falfus podkreślił, że bielski garnizon jest jednym z najbezpieczniejszych w województwie. - To zasługa policjantów i kierownictwa - stwierdził parlamentarzysta (o nowej placówce policji w powiecie bielskim pisaliśmy także w artykule Siedmiu policjantów w nowym posterunku).

bb

Foto: KMP w Bielsku-Białej