W strugach deszczu w obronie kobiet - foto


2017-08-11, 08:20  |  komentarzy (26)

Pod bielskim pomnikiem Syrenki odbyła się wczoraj konferencja prasowa lokalnego oddziału Komitetu Ratujmy Kobiety. W strugach deszczu poinformowano o rozpoczęciu zbiorki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.

Komitet Ratujmy Kobiety w naszym mieście tworzą przedstawiciele lewicowych organizacji: Stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Czarnego Protestu, Partii Razem i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 - To ustawa łagodząca obecne restrykcyjne prawo antyaborcyjne - uważa Agnieszka Lamek z Partii Razem. - Gwarantuje ona powszechną edukację seksualną i dostęp do bezpłatnej antykoncepcji, w tym także przywrócenie dostępu do tabletki „dzień po” bez recepty oraz zakaz manifestacji antyaborcyjnych przed szpitalami - przekonuje przedstawicielka Partii Razem.

Zdaniem członków komitetu, ustawa wprowadzi rzetelną informację i edukację, zapewni dostęp do badań prenatalnych, opiekę nad kobietą w ciąży i po porodzie, tanią i powszechną antykoncepcję, prawo do przerywania ciąży w określonych w ustawie przypadkach oraz zakaz drastycznych wystaw i demonstracji pod szkołami i szpitalami.

 - Działa już lokalna strona Ratujmy Kobiety 2017 na Facebooku - przybliża Justyna Borowiec, przewodnicząca SLD w Bielsku-Białej. - Można tam znaleźć  informacje  o nadchodzących terminach i miejscach zbiórki podpisów. Podpisy można też składać w czasie dyżurów w naszym biurze przy pl. Ratuszowym 4 - dodaje szefowa bielskiego SLD.

Przemysław Koperski poinformował, że zbiórka podpisów rozpoczęła się w naszym regionie w miniony wtorek i potrwa do 10 października br. - W ciągu pierwszych dwóch dni zebraliśmy około 500 podpisów w Cieszynie i Bielsku-Białej - stwierdza przedstawiciel Komitetu Ratujmy Kobiety. - Planujemy zebrać pod projektem ustawy pół miliona podpisów, a w Bielsku-Białej, Cieszynie, Żywcu i Pszczynie minimum 5 tysięcy - zdradza Przemysław Koperski.

MCI

Na zdjęciu: działacze Komitetu Ratujmy Kobiety pod pomnikiem Syrenki

Artykuł wyświetlono 3831 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - polack 2017-08-12 07:26
Te. pisiory i prawdziwe lolaczki. Zamknijcie zdradzieckie m...
niezarejestrowany - Anis 2017-08-12 07:26
Feministki i lewacy usilnie zabiegają o zakaz demonstracji organizacji pro-life,bo chcą wmówić kobietom,że aborcja to nic takiego. Ot,bierzesz tabletkę i po sprawie...
Ukryty 2017-08-11 20:09
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - hmmmmm 2017-08-11 19:44
po co pisać o sześciu osobach, których nikt nie słucha?
niezarejestrowany - zet 2017-08-11 17:22
O, chcą "zakazu drastycznych wystaw i demonstracji pod szkołami i szpitalami". Czerwoni jak zwykle przeciw wolności słowa.
WK 2017-08-11 15:24
"W ciągu pierwszych dwóch dni zebraliśmy około 500 podpisów w Cieszynie i Bielsku-Białej" Hahahhahahahhaha Czyli w 2 dni z miast które razem liczą około 200 tysięcy zebrali 500 głosów.... Przecież to jest jak błąd statystyczny! Licząc że tak to będzie codziennie to w ciągu 10 dni zbiorą UWAGA! 2 i pół tysiąca podpisów! DWA I PÓŁ! WOW!!! No po prostu sukces! Przecież więcej mieszkańców ma kilka bloków na Karpackim! Hahahhahahha
WK 2017-08-11 15:19
"Komitet Ratujmy Kobiety w naszym mieście tworzą przedstawiciele lewicowych organizacji: Stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Czarnego Protestu, Partii Razem i Sojuszu Lewicy Demokratycznej."

Czyli coś co politycznie już nie istnieje. SLD jako niby największa z tych organizacji oraz partia nie masz dostać się nawet do sejmu... No brawo! Ale mi to poprawia humor :)
niezarejestrowany - Gnls 2017-08-11 14:48
Lewica uratowana! Te postulaty porwą tłumy:)
niezarejestrowany - kokos 2017-08-11 14:20
aborcja nie ma nic wspólnego z rodzicielstwem, to się kłóci ze sobą...dlaczego lewactwo używa tak absurdalnych haseł?
niezarejestrowany - daro 2017-08-11 13:31
A ta w czerwonych wlosach,obskakuje zawodowo wszystkie manifestacje w miescie??? Nowa profesja??? Pod sadem tez ma foto....
niezarejestrowany - Rudy 2017-08-11 12:56
Bielszczanka a to twoje ciało to tak z twojej inicjatywy powstało co? Ty postanowilas pojawić się na tym świecie i tak też uczyniłas? Nic na tym świecie nie należy do człowieka a zwłaszcza jego zycie.Nalezy ono do Boga.No chyba że faktycznie to twoja zasługa.
niezarejestrowany - Konserwatywny Liberal. 2017-08-11 12:30
Monika to ja radzę abys Ty zapoznała sie z faktami. Otóż w Polsce kobiety mają nie tylko swoje prawa ale również przywileje. Gdzie tak w Europie mają sie dobrze jak w Polsce poziom tego protestu obrazuje poziom lewicy. Wlasciwie to mozna by zostawić bez komentarza ten artykuł bo nawet nie ma co komentować.
niezarejestrowany - feministki do boju 2017-08-11 12:24
@taki sobie - idealnie w punkt. Ciekaw jestem czy jakaś zagorzała feministka odpowie na to pytanie?
niezarejestrowany - taki sobie 2017-08-11 11:15
Zawsze się zastanawiam, czy panie z tzw. "Czarnego protestu" w Dzień Matki, swoim matkom składają podziękowania, że je urodziły, czy może mają pretensje, że je nie usuneły?
niezarejestrowany - Monika 2017-08-11 10:35
Radzę obeznac się z poziomem w Europie a później porównywać nasz poziom. Poki co cofamy się zamiast równać do Europy. Dobrze że ktoś ma odwagę zabrać głos w obronie nas, kobiet.
Brawo dla władzy za wprowadzony podział wśród Polakow-to dzięki nim wyzywamy się pajacami zamiast kulturalnie prowadzić dialog
niezarejestrowany - Bielszczanka 2017-08-11 10:14
Ciekawe jest to że w sprawie kobiet, tego co mogą a czego im nie wolno robić ze swoim ciałem najczęściej głos zabierają mezczyzni... Zostawcie nam prawo decydowania o swoim i zajmijcie się wlasnym "ciałem" Panowie.
niezarejestrowany - to ja 2017-08-11 10:10
Gratulę panom "merytorycznych komentarzy". Lepiej zamilczcie lub zmieńcie płąć.
niezarejestrowany - john 2017-08-11 10:09
Biedni ludzie...
niezarejestrowany - Erick 2017-08-11 09:47
Panu w pasiastej koszulce należy się Oscar za minę stulecia.haha
niezarejestrowany - Kasia 2017-08-11 09:25
1,2,3,4...5,6. Czekamy na 7 poparcie, a może i 8 !
niezarejestrowany - Janusz 2017-08-11 09:11
A temu w niebieskiej koszulce to nawet karteczka oklapła
niezarejestrowany - anty 2017-08-11 09:08
precz z preczem!
niezarejestrowany - Konserwatywny Liberal. 2017-08-11 08:59
To sie nadaje na folklor. Lewica przechodzi sama siebie.
niezarejestrowany - Maggie 2017-08-11 08:58
Pan w pasiastej koszulce jest tam za karę :))))
niezarejestrowany - Aniki 2017-08-11 08:47
Lewica chce zakazu manifestacji ???? A podobno PiS to reżim i walczy z wolnością słowa ;)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda