Stacje dla rowerzystów na lotnisku - foto


2017-08-12, 14:12  |  komentarzy (14)

Stacje do naprawy rowerów pojawiły się wokół lotniska w bielskich Aleksandrowicach. Urządzenia, dzięki którym rowerzysta będzie mógł dokonać drobnych napraw w swoim jednośladzie postawił Miejski Zarząd Dróg. W przyszłym roku stacja stanie przy kolejce na Szyndzielnię.

Jak informuje MZD, stacje do naprawy rowerów zainstalowano wzdłuż ścieżki rowerowej wokół lotniska oraz przy ul. Tartacznej w Wapienicy. - Każdy rowerzysta, będzie mógł napompować koła lub dokonać drobnych napraw, korzystając z bogatego zestawu kluczy. Mamy nadzieje, że pomysł spodoba się bielskim rowerzystom - czytamy na stronie MZD.

W przyszłym roku stacje do naprawy rowerów pojawią się też przy al. Armii Krajowej (w rejonie dolnej stacji kolejki gondolowej na Szyndzielnię) oraz na Błoniach. Na majowej sesji Rady Miejskiej radny Marcin Lisiński złożył wniosek, aby podobny punkt utworzyć w pobliżu hali pod Dębowcem.

bak

Artykuł wyświetlono 3397 razy
Najnowsze artykuły:
2017-10-22
Przeboje świata specjalnie dla bielszczan
Próby wokalne, taneczne i instrumentalne trwają od sierpnia. Zespół Włóczykije zaprasza bielszczan na widowisko z udziałem znanego wokalisty Grzegorza Wilka. W programie m.in. piosenki Czesława Niemena, Joe Cockera, Roxette, ABBA czy Blues Brothers.
więcej
2017-10-22
Uwaga na agresywne wpisy w sieci
Podczas spotkania w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 im. S. Staszica policjanci przybliżyli młodzieży temat przemocy rówieśniczej przejawiającej się agresywnymi, wulgarnymi wpisami i komentarzami w sieci oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
więcej
2017-10-21
Ikarusy do kasacji
MZK w Bielsku-Białej ma ich jeszcze 14. Najbardziej wysłużone woziły pasażerów przez ponad ćwierć wieku. Dały się poznać jako bezawaryjne i bardzo proste w obsłudze, choć wyjątkowo hałaśliwe i nie spełniające dzisiejszych norm ekologicznych.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - qka 2017-08-13 10:37
...ciekawe jak długo postoi taka stacja do naprawy rowerów, obawiam się że niedługo jeśli dla naszej nieskalanej myślą młodzieży nawet zakotwione latarnie nie stanowiły problemu
niezarejestrowany - biker 2017-08-13 09:30
Pomysł świetny, ale jestem pesymistycznie nastawiony co do przetrwania tych stacji. A może warto zacząć od egzekwowania prawa na ścieżce rowerowej na lotnisku? W pogodne dni, szczególnie w weekendy, popołudniami, rowerzysta na tej ścieżce jest zdecydowanie intruzem. Generalnie zacząłem unikać lotniska (no chyba, że muszę), bo szkoda nerwów, a i o nieszczęście łatwo. Zwracanie uwagi, dzwonienie, w najlepszym wypadku powoduje wzruszenie ramionami, częściej dochodzi do agresji słownej, a i próby rękoczynów tez miały miejsce. Ścieżka rowerowa wokół lotniska nie jest przyjaznym miejscem dla rowerzystów i powoli staje się rowerowa tylko z nazwy.
niezarejestrowany - Burak 2017-08-13 02:41
Dziekuje za prezent. Przyda mi sie niedługo w garazu. Pozdo. Burak :D
niezarejestrowany - biała 2017-08-12 21:58
Pomysł kapitalny. Od lat istnieją takie stacje w Tychach na Paprocanach. Obawiam się jednak że buractwo zaopiekuje się tymi sprzętami.
niezarejestrowany - pks bielsko 2017-08-12 20:52
ciekawe kiedy przez wandali bedzie to pokradzione,ale pomysł dobry
niezarejestrowany - and 2017-08-12 20:19
Sorry chodziło mi o rest, Słowianka, a nie Sasanka.
niezarejestrowany - and 2017-08-12 20:18
Na przeciw restauracji Sasanka jest wykonany nowy wjazd na parking, który krzyżuje się ze ścieżką rowerową. Niestety jak to w BB wjazd został pewnie odebrany, ale brak na nim jakichkolwiek oznaczeń, że jest ścieżka rowerowa czy też chodnik.
niezarejestrowany - Nie wiem 2017-08-12 19:59
Dddd a jestes pewny ze droga rowerowa tam usytuowana jest droga onstatusie publicznej i przepisy ruchu drogowego tam obowiazuja. Cos mi sie zdaje ze urzednicy zapomnieli ontym ze moe wystarczy wyasfaltowac .
niezarejestrowany - Dddd 2017-08-12 17:22
W takich stacjach narzędzia są zamocowane na linkach stalowych. Fajna rzecz jak ktoś chce szybko coś odkręcić lub poprawić. Rolkarze i spacerowicze na ścieżce rowerowej powinni dostawać po 50 zł mandatu i się skończy. Może Ci dwaj policjanci co tam jeżdżą na rowerach w końcu zwrócą na nich uwagę.
niezarejestrowany - zoka 2017-08-12 17:09
..daje tydzień temu wynalazkowi..
niezarejestrowany - Zygryt 2017-08-12 14:56
Musiałyby być na lince przywiązane.
dementor 2017-08-12 14:55
p.s.
Czas już może na nowe oznakowanie trasy dla wszystkich pozostałych, którzy poza rowerem pakują się na nią mimo, iż im nie wolno?
dementor 2017-08-12 14:54
Napisano w materiale "ścieżki rowerowej wokół lotniska".
Proponuję, zapytuję: czy MZD jest nadzorcą, budowniczym, właścicielem tej ścieżki, czy kto?
Bo na tej ścieżce plączą się również biegacze, piesi, rolkarze, deskorolkarze. Czas najwyższy skrócić do minimum tę samowolkę.
Jeden tylko raz byłem świadkiem, jak pani jadąca na torze do rolek mówiła do koleżanki, że nie pójdzie z nią jeździć na dół, bo tam nie wolno. Ta druga jechała rowerem. Tylko jedna z nich miała mądrzejsze podejście do tematu.
Pozdrowienia dla każdego czytającego.
niezarejestrowany - Kac_zoR 2017-08-12 14:29
Bardzo dobry pomysł :). Oby tylko nikt ich nie zdewastował, ani nie rozkradł.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic