Dziewiętnaście pociągów Elf II wyprodukowanych przez bydgoską PESĘ trafi do końca lipca przyszłego roku do Kolei Śląskich. Wojewódzki przewoźnik kolejowy nie wyklucza, że nowe składy wyjadą na trasy poza aglomerację śląską i pojawią się również na torach do Bielska-Białej.

Elfy II wyróżniają się nowoczesnymi wnętrzami wyposażonymi w ergonomiczne fotele. Wagony są klimatyzowane, w zależności od liczby tzw. członów będzie w nich od 100 do nawet 190 miejsc siedzących. Bezpieczeństwo podróżnych gwarantuje monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. O informacje dla podróżnych na pokładzie zadba dynamiczny systemem informacji pasażerskiej. Składy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W sumie do końca lipca przyszłego roku na wyposażenie Kolei Śląskich trafi dziewiętnaście pociągów typu Elf II. Rzecznik prasowy wojewódzkiego przewoźnika nie wyklucza, że nowoczesne składy obsługiwać będą także połączenia do Bielska-Białej. - Obecnie nie jesteśmy w stanie określić, na jakich dokładnie trasach będą kursować nowe pojazdy. Z pewnością będą obsługiwać trasy zarówno aglomeracyjne, jak i pozaaglomeracyjne - mówi Michał Wawrzaszek.

bak