Nowa generacja Elfów w Bielsku-Białej?


2017-09-12, 13:57  |  komentarzy (8)

Dziewiętnaście pociągów Elf II wyprodukowanych przez bydgoską PESĘ trafi do końca lipca przyszłego roku do Kolei Śląskich. Wojewódzki przewoźnik kolejowy nie wyklucza, że nowe składy wyjadą na trasy poza aglomerację śląską i pojawią się również na torach do Bielska-Białej.

Elfy II wyróżniają się nowoczesnymi wnętrzami wyposażonymi w ergonomiczne fotele. Wagony są klimatyzowane, w zależności od liczby tzw. członów będzie w nich od 100 do nawet 190 miejsc siedzących. Bezpieczeństwo podróżnych gwarantuje monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. O informacje dla podróżnych na pokładzie zadba dynamiczny systemem informacji pasażerskiej. Składy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W sumie do końca lipca przyszłego roku na wyposażenie Kolei Śląskich trafi dziewiętnaście pociągów typu Elf II. Rzecznik prasowy wojewódzkiego przewoźnika nie wyklucza, że nowoczesne składy obsługiwać będą także połączenia do Bielska-Białej. - Obecnie nie jesteśmy w stanie określić, na jakich dokładnie trasach będą kursować nowe pojazdy. Z pewnością będą obsługiwać trasy zarówno aglomeracyjne, jak i pozaaglomeracyjne - mówi Michał Wawrzaszek.

bak

Artykuł wyświetlono 3091 razy


Galeria:


Najnowsze artykuły:
2017-09-19
Pierwsza bielska stacja dla „elektryków”
Wkrótce w Bielsku-Białej uruchomiona zostanie pierwsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Urządzenie należące do spółki Greenway Poland stanie na parkingu Gemini Park. Do końca roku z możliwości ładowania pojazdów będzie można skorzystać bezpłatnie.
więcej
2017-09-19
Niewykorzystana szansa doliny Krzywej
Tereny w Lipniku Górnym mogłyby stać się turystyczną atrakcją miasta. Najpierw należy je jednak odpowiednio zagospodarować. Trasa w dolinie potoku Krzywa pogodziła interesy spacerowiczów, rowerzystów i narciarzy. Ale projekt został odrzucony.
więcej
2017-09-19
Sensacyjne odkrycie na budowie - foto
Dwa fragmenty murów z XIX oraz XVII lub XVIII wieku odkryto przy przebudowie bielskiej ul. Stojałowskiego. Natrafiono na nie w rejonie budynku nr 10, gdzie rzeka Niwka wpada do Białej. Teraz na ważne pytania powinni odpowiedzieć archeolodzy.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Kubuś Puchatek 2017-09-14 21:23
Niech jeżdżą choćby lokomotywy - byle jeździły :)
niezarejestrowany - BBBB 2017-09-13 08:14
@Hajer
puknij się hanysku i nie piernicz, bo jak Ci zbilansujemy Waszą górnośląska kolonialną politykę wobec nas, to reparacje z Hanysolandii będą spłacać jeszcze Twoje wniki.
niezarejestrowany - Hajer 2017-09-12 19:28
@100%BB+2fast4u - właśnie za takie ujadanie władze wojewódzkie figę wam dają. Pretensje do J.O. i jego kamratów, którzy przehandlowali województwo za przebieg autostrady A1 przez Bielsko i Cieszyn.
Buzek zrobił was w to co koń nosi pod brzuchem bo od początku A1 miała iść przez Gleiwitz i Sohrau. Obiecał wam gruszki na wierzbie, a wasi, pożal się Boże, "politycy" je łyknęli.
niezarejestrowany - 2fast4u 2017-09-12 18:30
@Hajer - jak kasa z Podbeskidzia wpływa do woj. to Podbeskidzie jest super. Jak trzeba środki wydać dla Podbeskidzia to nie. Nie szczędzicie środków na muzeum śląskie (wkład własny woj. śląskiego to ponad 81 000 000 PLN, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego to ponad 178 000 000 PLN), tymczasem na Muzeum w B-B - które również podlega marszałkowi województwa - przez długi czas nie mogliście znaleźć 80 000 PLN na zabezpieczenie muru, który się sypał, a na niezbędne inwestycje, które zamkną się kwotą 4 000 000 PLN, trzeba znaleźć rezerwy w budżecie! Co byś powiedział jakby tak zmienić finansowanie i 81 + 178 mln przeznaczyć dla B-B, a 80 tyś dla katowic. Zatem proszę Cię - więcej pokory.

Wracając do kolei, linia kolejowa do Bielska-Białej jest bodajże najbardziej obłożoną w województwie, więc rozumiem, że na tej linii będzie kursowało najwięcej nowych składów.
Ukryty 2017-09-12 18:09
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - 100%BB 2017-09-12 16:28
@Hajer w stosunku wydatków na stadion ślaski do tego co otrzymał cały region Podbeskidzia szkoda nawet mówić i się denerwować.
Region dołączył przy pomocy warszafki do woj sląskiego co zwiększyło budżet po stronie dochodów ale wydatki zwłaszcza inwestycyjne to musza być wykrzyczane i wyszarpane, bo inaczej nic ci twoi kompani nie widzą innych poza podatnikami z tzw. dawnego GOPu.
Podbeskidzie dobre kiedy przelicza sie ich wartość z tytuły podatków z CIT i PIT, ale kiedy trzeba wydać wojewódzka kasę na inwestycje nawet z programów unijnych to rękami i nogami przebieracie że pieniedzy nie macie. WSTYD!
niezarejestrowany - Hajer 2017-09-12 15:36
Za to plucie na Śląsk to powinniście figę dostać, a nie nowe pociągi. Niech wam krakusy dadzą.
niezarejestrowany - Tomasz 2017-09-12 15:08
Super, bardzo dobra wiadomość.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic