Można śmiało powiedzieć, że Dworek New Restaurant, czyli znana bielszczanom restauracja Dworek, odzyskała godziwe miejsce na kulinarnej mapie naszego miasta. Stało się tak za sprawą nowych właścicieli, którzy nie szczędząc środków, z zapałem i inwencją zdołali przywrócić temu miejscu dawny blask. Efekt przeszedł oczekiwania.

Obecnie Dworek to nie tylko znakomita kuchnia, która zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy. To także klimatyczna przestrzeń, pełna wyrafinowanych form i subtelnych wrażeń. Jeśli chcemy zatrzymać się w biegu i odpocząć od codziennego zgiełku, jeśli cenimy wysoką kulturę konsumpcji i dyskretne dźwięki muzyki na żywo, nie możemy lepiej trafić.

Wyjątkową propozycją w ofercie Dworek New Restaurant są od niedawna kolacje degustacyjne. Każde z tych niezwykłych wydarzeń przenosi nas w inny wymiar kulinarnych doznań. Do współpracy przy ich organizacji restauracja zaprasza największych mistrzów. Ostatnia kolacja degustacyjna była np. wspólnym dziełem Sebastiana Olmy (dobór dań), jednego z najzdolniejszych polskich kucharzy młodego pokolenia i zwycięzcy 2. edycji programu Top Chef, oraz Mikołaja Makłowicza (dobór win), wybitnego sommeliera i restauratora.

Kulinarna podróż

Kulinarna podróż rozpoczęła się od startera (Amuche Buche), na który składały się kremowy pasztet z prażonym słonecznikiem i brioche, chips z pęczaku z wędzoną rybą oraz pierożki z kalarepy faszerowane pieczonym selerem. Przyjemna delikatność pasztetu doskonale komponowała się z lekkim, rześkim Prosecco o łagodnym owocowym aromacie (La Jara, Veneto Prosecco DOC Treviso Brut).

Do pierwszego dania, tatara z wędzonego rostbefu podanego z rzepą, zielonym pieprzem i czekoladą, Mikołaj Makłowicz zaproponował trunek znad Balatonu. Niefiltrowane wino 2HA (szczep Pinot Gris) z biodynamicznej uprawy w niewielkiej winnicy w Szent György-hegy okazało się doskonałym wyborem. Warto nadmienić, że syn Roberta Makłowicza odziedziczył po ojcu także talent do barwnej gawędy. W przerwach między daniami raczył gości anegdotami i intrygującymi szczegółami na temat degustowanych win.

Harmonia smaków

Po tatarze z idealnie soczystej wołowiny na stołach pojawiła się szlachetna troć, wolno gotowana, z tatarakiem, koprem włoskim i sosem cydrowym. A do niej subtelny riesling ze słonecznej Alzacji (Domaine Jean-Marc Bernhard, Alsace 2016 Riesling Vieilles Vignes). Trzecim daniem, które wyszło spod ręki Sebastiana Olmy, był drobiowy conssome. Ten klarowny bulion, klasyka francuskiej kuchni, podano z grzybami, żółtkiem i lubczykiem. Towarzyszył mu zacny burgund (Domaine Bachey-Legros).

Wszystkie te rozkosze były wszakże tylko uwerturą do dania głównego, combra z daniela, którym mistrz Sebastian podbił serca i żołądki gości. Dziczyzna wprost rozpływała się w ustach. Jej wytworny smak podkreślała marynowana gruszka, aronia i zapiekanka ziemniaczana. Jej ukoronowaniem było dwunastoletnie Blasi Bertanzi, w którego towarzystwie się pojawiła. Wytrawna harmonia szlachetnego trunku z Umbrii pozostanie na długo w pamięci biesiadników.

Spotkania z mistrzami kuchni

Zwieńczeniem prawdziwej symfonii smaków był świetlisty Météyer Père et Fils o intensywnym, owocowym bukiecie (Champagne Brut Tradition). Szampana zaserwowano z deserem w postaci delikatnego musu pigwowego z suszoną czekoladą i jabłkiem.
Kolacje degustacyjne, na które zaprasza Dworek New Restaurant, mają szansę stworzyć nową jakość w kulinarnej przestrzeni Bielska-Białej. Ostatnie spotkanie z mistrzami Sebastianem Olmą i Mikołajem Makłowiczem przyciągnęło komplet gości. Również cena nie powinna być przeszkodą dla entuzjastów wytwornego Slow Food (wstęp 160 zł/os.).

Życzliwie i profesjonalnie

Dworek New Restaurant jest doskonałym miejscem na zorganizowanie okolicznościowych przyjęć oraz na spędzenie niezapomnianych chwil pełnych dobrego smaku. Do dyspozycji gości pozostaje pięć klimatyzowanych sal z różnymi akcentami architektonicznymi, w tym przyjemna piwniczka z wyjściem na taras.

Co warte podkreślenia, komfort i satysfakcję zapewnia się tu gościom już na etapie planowania przyjęcia. Dworek New Restaurant jest otwarty także na indywidualne potrzeby. Każde wydarzenie przygotowane jest z niezwykłą starannością i precyzją. Goście mogą tu liczyć na profesjonalną pomoc w doborze odpowiedniego menu oraz w dopracowaniu istotnych szczegółów, w tym organizację atrakcji.

Artykuł sponsorowany