Prawnicy wkraczają do gry


2017-09-13, 07:00  |  komentarzy (45)

Prezydent Bielska-Białej dostrzega kiepską dyspozycję piłkarzy Podbeskidzia, ale chce dać nowemu szkoleniowcowi szansę na spokojną pracę. Wkrótce rozwiązany ma zostać „problem Jana Kociana”. Niewykluczone, że spółka miejska będzie musiała wypłacić 59-letniemu Słowakowi wszystkie pieniądze zagwarantowane umową ważną do połowy 2018 roku.

Od miesiąca Jana Kociana na stanowisku pierwszego trenera zastępuje Adam Nocoń. Klub oficjalnie ogłosił, że były opiekun BKS Stal tylko dołączył do sztabu szkoleniowego, ale nikt nie ma wątpliwości, że to docelowo 47-latek będzie następcą odchodzącego Słowaka. Od czterech tygodni klub jednak nie informuje o swoich decyzjach w tej sprawie. Na próżno szukać informacji na stronie internetowej spółki.

Co dalej z Kocianem?

W zeszłym tygodniu przesłaliśmy do rzecznika prasowego TSP pytania dotyczące dalszego zatrudnienia Jana Kociana przez tę spółkę miejską. Pytaliśmy m.in., czy trener nadal przebywa na zwolnieniu lekarskim, a jeśli tak, to czy zarząd klubu posiada informację, kiedy Słowak może wrócić do wykonywania obowiązków służbowych. Interesowała nas również sprawa ewentualnego rozwiązania kontraktu przez klub. Niestety, nasze pytania pozostały bez odpowiedzi.

Nieoficjalnie wiadomo, że oprócz problemów zdrowotnych, Kocian (szkoleniowiec Podbeskidzia wciąż pozostaje pod opieką szpitala w Chorzowie) był w otwartym konflikcie z nowym dyrektorem sportowym bielskiego klubu. Punktem zapalnym sporu z Andrzejem Rybarskim miało być lekceważenie opinii trenera i podejmowanie za jego plecami ważnych decyzji. Konflikt miał również charakter finansowy.

Nieprzyjemne doświadczenia

Według naszych informacji, od kilku dni toczyć się mają rozmowy na temat rozwiązania umowy łączącej Kociana z Podbeskidziem. Prawnicy reprezentujący Słowaka dążą, by do rozwiązania doszło z winy klubu. Wtedy wypłacone zostaną wszystkie pieniądze wynikające z jego umowy ważnej do połowy 2018 roku.

Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, to niewykluczone, że sprawą zajmie się Piłkarski Sąd Polubowny przy PZPN. Podbeskidzie ma doświadczenia z tą instytucją, tyle że nieprzyjemne. Kilka lat temu w wyniku decyzji b. prezesa Marka Glogazy klub zwolnił z pracy Włodzimierza Małowiejskiego. Już za prezesury Wojciecha Boreckiego zapadł wyrok nakazujący „Góralom” wypłatę b. koordynatorowi grup młodzieżowych TSP ponad 280 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za zerwanie kontraktu.

Prezydent nie interweniował

Z prośbą o komentarz dotyczący formy sportowej Podbeskidzia zwróciliśmy się do rzecznika Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Tomasz Ficoń poinformował, że prezydent Jacek Krywult spotkał się z władzami klubu i nowym sztabem szkoleniowym bezpośrednio po podpisaniu kontraktu z trenerem Adam Noconiem. W ostatnich dniach do żadnych rozmów prezydenta miasta z prezesem komunalnej spółki Tomaszem Mikołajko nie doszło. Wiadomo jednak, że urzędnicy dostrzegają słabą formę sportową zespołu.

 - Piłkarze grają poniżej oczekiwań, ale trzeba mieć na uwadze, że obecny szkoleniowiec nie pracuje z drużyną od początku sezonu, więc należy mu dać jeszcze trochę czasu - przekonuje prezydencki rzecznik. Tomasz Ficoń zapewnia, że aktualnie władze Bielska-Białej nie rozważają odwołania prezesa Tomasza Mikołajko i powierzenia funkcji sternika klubu innej osobie.

Bartłomiej Kawalec

Artykuł wyświetlono 7444 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-19
Pierwsza bielska stacja dla „elektryków”
Wkrótce w Bielsku-Białej uruchomiona zostanie pierwsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Urządzenie należące do spółki Greenway Poland stanie na parkingu Gemini Park. Do końca roku z możliwości ładowania pojazdów będzie można skorzystać bezpłatnie.
więcej
2017-09-19
Niewykorzystana szansa doliny Krzywej
Tereny w Lipniku Górnym mogłyby stać się turystyczną atrakcją miasta. Najpierw należy je jednak odpowiednio zagospodarować. Trasa w dolinie potoku Krzywa pogodziła interesy spacerowiczów, rowerzystów i narciarzy. Ale projekt został odrzucony.
więcej
2017-09-19
Sensacyjne odkrycie na budowie - foto
Dwa fragmenty murów z XIX oraz XVII lub XVIII wieku odkryto przy przebudowie bielskiej ul. Stojałowskiego. Natrafiono na nie w rejonie budynku nr 10, gdzie rzeka Niwka wpada do Białej. Teraz na ważne pytania powinni odpowiedzieć archeolodzy.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - architekt 2017-09-18 19:54
Kiedy budynek stadionu zostanie wykończony- elewacja zewnętrzna pokryta samym betonem nie jest chyba ostatecznym celem projektu?
Ukryty 2017-09-15 08:47
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
Ukryty 2017-09-14 15:07
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - Przyjazny kibic 2017-09-14 11:35
Czy nie należy siąść do stołu i problem rozwiązać . Trener ma prawo chorować ,ale co jest powodem choroby ? Nie podobają mi się pewne działania w klubie ,ale od tego jest Zarząd aby te sprawy rozwiązywać .Mam wrażenie ,że Zarząd jak i nowy Dyrektor mają słabą wiedzę na tematy sportowe , nie czują blusa sportowego nie mówiąc o gospodarce finansowej .
Podbeskidzie ma potencjał ale przypuszczam to układy w klubie wszystko rujnują .Niszczy się młodych zdolnych zawodników zamiast dać im szansę .Panowie moim skromnym zdaniem to jesteście" mafią" a nie klubem ,nie liczą się zawodnicy a tylko Wasze zdanie . Odstawiacie zawodników z gry ( bramkarza i wielu innych ) czy nie powinno być tak ,że w dzisiejszym meczu gra zawodnik X a w następnym Y to będzie sprawiedliwe nie będzie złej atmosfery w drużynie .Co z tego ,że widnieje w składzie jedzie w daleką podróż i przesiedzi cały mecz na ławce rezerwowej . Panowie miejcie trochę oleju w waszych głowach .Wykorzystajcie potencjał zawodników i stwórzcie dobrą atmosferę w drużynie a wyniki na pewno przyjdą .Byłem piłkarzem i wiem z czym łączy się "rzemiosło piłkarskie"i jakie powinno być podejście trenera w stosunku do zawodnika .Serdecznie pozdrawiam.
niezarejestrowany - JAVA 2017-09-14 06:00
Od kilku lat mieszkańcy B-B śledzą rozgrywki finansowo-sportowe. Cesarz będąc zagorzałym miłośnikiem piłki nożnej wybudował super stadion za ponad 160 mln. Skoro powstało betonowe koloseum to żąda aby gladiatorzy z TSB opływali w sukcesach ekstra klasy. Kondycja zawodników licha więc trzeba zwalić winę na trenerów.
niezarejestrowany - txtx 2017-09-13 22:16
Zwolnic Mikolajke! Grabarza Tsp!
niezarejestrowany - znachor 2017-09-13 21:55
A Prezydent Jacek zapłacił BKS-owi odszkodowanie za Noconia że go im zabrał i zerwał kontrakt
niezarejestrowany - kibic dumy Podbeskidzia 2017-09-13 19:59
bierzcie super trenera Mrozka z nim Podbeskidzie pojdzie na mistrza
niezarejestrowany - ewa 2017-09-13 19:12
Nigdy nie poznamy prawdy i tego jak bylo naprawde.
Pozdrawiam karneciarzy.
niezarejestrowany - kasjer 2017-09-13 18:19
Czy naprawdę pan Kocian nie miał wpływu na to kogo będzie trenował ? Nie mogę w to uwierzyć. Będzie tak: dla świętego spokoju i nie wyciągania smrodu z TSP na światło dzienne zapłacą odszkodowanie i ...tyle.
niezarejestrowany - śmiech 2017-09-13 15:41
haha, fajna historyjka :) jestem trenerem, sprowadzam i przygotowuję zawodników do nowego sezonu od czerwca. W lipcu się okazuje, że nie mam koncepcji a presja awansu coraz większa. W sierpniu, na ostatni miesiąc okienka pojawia się dyrektor, który nagle jest przyczyna wszystkiego? a może dobrym pretekstem do wszystkiego hahah
niezarejestrowany - 100%BB 2017-09-13 15:07
Będzie odpowiedź na pytanie czy trener sam uciekł z powodu braku porozumienia z prezesem i prezydentem miasta z powodu odmiennej wizji budowy druzyny na awans, albo faktycznie klub nie płacił trenerowi i ten miał prawo zerwać z klubem obowiązujący kontrakt. Z tym, że skoro ja czegoś nie rozumiem dlaczego pracodawca jest zakładnikiem trenera i piłkarzy? Jak klub zwolnił trenera pana Dźwigałę z powodu słabej gry i porażek to trenerowi musieli wypłacić pieniądze za wcześniejsze zerwanie umowy. Obecnie kolejny trener nie skończył pracy zgodnie z umową, niby Podbeskidzie nie zwolnili szkoleniowca a mimo tego on sam, dokładniej przez prawników żąda pieniedzy za wcześniejsze zakończenie umowy jaka obowiązywała z TSP BB. Dziwne to wszystko bardzo dziwne. W Podbeskidziu dawno nie było takich cyrków gdzie trenerzy i piłkarze doją klub i uciekają w nie najlepszej atmosferze.
niezarejestrowany - Tricky 2017-09-13 14:58
Sprzedadzą THERME i na jakiś czas styknie na Podbeskidzie. Jak spadną niżej to będzie można sprzedać coś mniejszego by były pieniądze :-D :-D :-D
niezarejestrowany - O_01 2017-09-13 14:48
@do kitu - a kto powiedział, że znam? Wszak napisałem, że trzeba się zapoznać! Nadinterpretacja pełną gębą. :-)
niezarejestrowany - kasjer 2017-09-13 14:13
Brać Magierę i idziemy na "miszcza".
Od razu napiszę, że celowo napisałem z błędem, bo tu ostatnio nerwowo :)
niezarejestrowany - kasjer 2017-09-13 14:10
@ 345435, wiem co piszę, dalej ... nuda :)
niezarejestrowany - taki se doradca 2017-09-13 13:38
Brać magierę :)
ted 2017-09-13 12:26
Do tgfg Jak wiesz co zrobił KOCIAN to podziel się z nami tą wiedzą !
ted 2017-09-13 12:23
Chciałbym bardzo usłyszeć stanowisko KOCIANA na temat jego odejścia z TSP !
miron.mika 2017-09-13 12:21
do poniższego- w Polsce właśnie z tym jest problem, większość ludzi mierzy innych swoją miarką, skoro oni oszukują to znaczy że inni też muszą, takie jest podejście znacznego odsetku społeczeństwa a potem wszyscy zdziwieni że jest jak jest.
niezarejestrowany - fgfg 2017-09-13 12:14
@miron.mika za mało wiesz co się dzieje ;-)...wierzysz w uczciwość ludzi ? nie bądź naiwny...masa ludzi daje L4 jak nawet nie są chorzy..nie wiem gdzie Ty żyjesz...konflikt w TSP jest i długo będzie a co zrobił Kocian to już wiedzą nieliczni..ale chory to on nie jest ;-)
niezarejestrowany - radnym wciskaj kit 2017-09-13 11:57
O_01

a Pan skad zna system motywacyjny i wynagradzania w rozgrywkach? prezes Tomek go przedstawił? jeśli tak, to warto było obserwować czy nos mu wtedy nie urósł
miron.mika 2017-09-13 11:52
@4434-kolego błądzisz, jeżeli jest tak jak ty twierdzisz , nie jest chory i L4 jest lewe, , w co osobiście nie wierzę , to by wyszło na to że jest oszustem, bo są inne sposoby rozstania się z nielubianym pracodawcą niż symulowanie choroby i każdy uczciwy człowiek by z nich skorzystał, trener Kocian pewnie też.
Tematu Murapolu w ogóle nie będę komentował, zobaczymy co będzie za rok dwa w Łodzi
niezarejestrowany - I super 2017-09-13 11:49
Prawnicy wkraczają do gry a podatnik płaci !.
Ps.Oczywiście mogą panu Kocjanowi skoczyć na pukiel i tak co do grosza zostanie zapłacone !.
niezarejestrowany - tak 2017-09-13 11:35
u nas to nawet jakby Mourinho przyjechał ich trenować to by go wywalili po 5 meczach bo nie ma efektu :D...tak niestety to wyglądało wcześniej, wywalało się dobrych trenerów za to że dzięki im ten klub grał o wysokie stawki..ale tak to jest jak banda dziadów wtrąca się w to o czym nie mają pojęcia bo chcą napchać kieszenie kasą...tam powinna wejść prokuratura i CBA !
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda