Szwedzkie przedsiębiorstwo Bulten w ciągu dwóch lat wybuduje nowy zakład na Żywiecczyźnie. Spółka produkująca śruby dla przemysłu motoryzacyjnego posiada oddział w Bielsku-Białej. Czy inwestycja będzie miała wpływ na losy bielskiego zakładu?

Spółka od dawna narzeka na brak terenów do rozwoju wokół swojej siedziby przy ul. Bukietowej. Kilka lat temu z tego powodu zdecydowała się wybudować nowy zakład produkcyjno-magazynowy w Wilkowicach. Teraz w ciągu dwóch lat Bulten Polska za ponad 80 mln zł postawi nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 78 tys. m kw. w gminie Radziechowy-Wieprz. Przedsiębiorstwo w komunikacie nie zdradza planów co do bielskiego zakładu.

Bulten Polska SA to jeden z europejskich liderów w branży motoryzacyjnej. Obecnie fabryka produkuje ponad miliard wyrobów śrubowych rocznie. W gronie największych jej odbiorców są takie koncerny motoryzacyjne, jak Volkswagen, Ford czy Volvo. Szwedzkie przedsiębiorstwo, oprócz zakładu w Bielsku-Białej, posiada fabryki na terenie Szwecji, Niemiec, USA, Chin, Wielkiej Brytanii oraz Rosji.

bak