W Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej doszło do spotkania przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wiceprezydenta Lubomira Zawieruchy. Tematem rozmów był m.in. „zakręt śmierci” na drodze ekspresowej S1.

Spotkanie z udziałem bielskich urzędników i przedstawicieli katowickiego oddziału GDDKiA zapowiedział wiceprezydent Lubomir Zawierucha na sierpniowej sesji Rady Miejskiej. Odpowiadając na pytania radnych, urzędnik odniósł się m.in. do interpelacji radnego Karola Markowskiego, który oczekiwał stanowczych działań władz miasta w celu poprawy bezpieczeństwa na łuku drogi S1 zwanym zakrętem śmierci. Zarządcą trasy ekspresowej jest właśnie GDDKiA.

Jak ustalił nasz portal, w zeszłym tygodniu doszło w Ratuszu do spotkania z przedstawicielami GDDKiA z Katowic. - Przekazaliśmy oficjalne pismo wraz z interpelacją i dokumentacją fotograficzną otrzymaną od radnego Karola Markowskiego. Czekamy na oficjalne stanowisko GDDKiA oddział w Katowicach w tej sprawie i oczywiście konkretne działania - poinformował naszą redakcję wiceprezydent Zawierucha.

bak