Aż 88 mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości - to efekt wczorajszej akcji bielskiej drogówki „Nie - dla prędkości”. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa.

Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Akcja rozpoczęła się o godz. 6.00 i trwała do 22.00. W trakcie działań policjanci z drogówki wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Skontrolowano blisko 160 kierowców, a 88 spośród nich ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. W czasie działań stróże prawa zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

bb