Są córkami, mamami i żonami pracującymi w bielskiej agencji PR. Obsługują głównie placówki medyczne, stąd ich świadomość znaczenia profilaktyki raka piersi. Dlatego, chcąc zwrócić uwagę na ten problem, zamierzają ściągnąć biustonosze, by powiesić na nich raka.

Organizatorki kampanii Wieszamy raka wyjaśniają, że jej celem jest popularyzacja wiedzy na temat profilaktyki raka piersi i regularnego wykonywania badań w kierunku wczesnego wykrycia nowotworu. Dlatego panie zachęcają do symbolicznego ściągnięcia biustonoszy i powieszenia ich na wieszakach, które w październiku pojawią się w wielu miejscach publicznych w Bielsku-Białej.

 - Zbieramy biustonosze od kobiet, które chcą włączyć się do akcji po to, aby w jak największej liczbie miejsc mogły zawisnąć jako symbol akcji. Wszystkie panie, które na potrzeby kampanii profilaktycznej chcą oddać swój biustonosz (może być stary), proszone są o kontakt pod numer 660 627 371 lub 881 747 456. Jeżeli chcesz, żeby symboliczny wieszak z informacją o konieczności badań profilaktycznych stał w firmie, sklepie czy szkole, zadzwoń lub napisz: renata.konieczny@forcepr.pl - apelują organizatorki bielskiej akcji.

bak