Bielscy policjanci wspólnie z kolegami z wydziału antynarkotykowego KWP w Katowicach wkroczyli do mieszkania 24-letniego mężczyzny podejrzanego o uprawianie, wytwarzanie i posiadanie narkotyków. Zabezpieczono blisko 5 kg marihuany i haszyszu oraz 12 krzewów konopi.

Kryminalni z KMP w Bielsku-Białej uzyskali informację, z której wynikało, że mieszkaniec miejscowości Łazy w województwie śląskim może posiadać znaczne ilości narkotyków. Bielscy śledczy wspólnie z policjantami z wydziału antynarkotykowego KWP w Katowicach wkroczyli do jego mieszkania.

W czasie przeszukania odnaleźli prawie 5 kg marihuany i haszyszu, z których można sporządzić ponad 40 tys. porcji tego narkotyku. W mieszkaniu sprawca posiadał także sprzęt do uprawy konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli również 12 krzewów konopi. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających przekracza kwotę 150 tys. zł.

Policjanci zabezpieczyli też gotówkę w wysokości 12 tys. zł, pochodzącą najprawdopodobniej z handlu narkotykami. Zatrzymany 24-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Mężczyźnie grozi kara nie krótsza niż trzy lata więzienia.

bb

Foto: Policja