Zwolnienia nauczycieli zgodnie z planem


2017-10-13, 10:04  |  komentarzy (16)

Reforma systemu oświaty w Bielsku-Białej przebiega zgodnie z prognozami, czyli bez większych zwolnień nauczycieli. Jak wynika z danych MZO, w nowym roku szkolnym pracę straciło ośmiu pedagogów, a 43 otrzymało obniżone pensum godzin. To wszystko przy ogólnej liczbie ponad 2250 etatów nauczycielskich.

Jak poinformowano portal w Miejskim Zarządzie Oświaty w Bielsku-Białej, liczba nauczycieli, którzy w związku z reformą oświaty utracili pracę lub otrzymali obniżony wymiar czasu pracy nie uległa zmianie w stosunku do prognozowanych wartości.

I tak od nowego roku szkolnego pracę w bielskich placówkach oświatowych utraciło ośmiu nauczycieli, 43 ma obniżone pensum godzin. Kolejnych trzech pedagogów przeszło w tzw. stan nieczynny (przez pół roku mogą pobierać pensję w pełnym wymiarze, nie świadcząc pracy), a 21 odeszło na emeryturę lub świadczenie kompensacyjne.

W roku szkolnym 2017/18 w bielskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych jest 19 832 uczniów i 2254,88 etatów nauczycieli. Miasto prowadzi 110 szkół i placówek oświatowych tworzących 90 jednostek organizacyjnych. W szkołach podstawowych  funkcjonuje 578 oddziałów, a w szkołach ponadgimnazjalnych - 318.

bak

Artykuł wyświetlono 2598 razy
Najnowsze artykuły:
2017-10-22
Przeboje świata specjalnie dla bielszczan
Próby wokalne, taneczne i instrumentalne trwają od sierpnia. Zespół Włóczykije zaprasza bielszczan na widowisko z udziałem znanego wokalisty Grzegorza Wilka. W programie m.in. piosenki Czesława Niemena, Joe Cockera, Roxette, ABBA czy Blues Brothers.
więcej
2017-10-22
Śmieci zniknęły ze szlaków - foto
Kilkadziesiąt worków śmieci uzbierali uczestnicy akcji „Czyste Beskidy”, którzy wyruszyli w góry ze sprzętem do zbierania nieczystości. W ten sposób uprzątnięto szlaki w rejonie Szyndzielni. Na koniec blisko 600 wolontariuszy wzięło udział w biesiadzie.
więcej
2017-10-22
Uwaga na agresywne wpisy w sieci
Podczas spotkania w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 im. S. Staszica policjanci przybliżyli młodzieży temat przemocy rówieśniczej przejawiającej się agresywnymi, wulgarnymi wpisami i komentarzami w sieci oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - -=_=- 2017-10-15 00:19
Płatny urlop roczny jest - jeden raz w życiu. Parę godzin pracy w tygodniu - dobre! Chyba parę godzin wolnego w tygodniu.
niezarejestrowany - Andrzej 2017-10-13 19:33
A co z przywilejami nauczycieli,chyba już je zlikwidowano !!!! i nie ma już paru godzin pracy w tygodniu czy płatnego urlopu rocznego.
niezarejestrowany - konczylem sp1 w 95 2017-10-13 18:29
Do nieetatowy: Niestety wielu młodych nauczycieli sie nie nadaje do tego zawodu,a wielu starszych jest nauczycielem z powołania więc nie generalizuj. A jeśli ci coś nie pasuje to zmień zawód - tez zrobisz miejsce tym ambitniejszym.
niezarejestrowany - Wyjątkowo Wnikliwy Obserwator 2017-10-13 17:16
@ To ja, pierwsza linijka Twojego komentarza jest bardzo jest doskonale trafiona. @Yeti, nie rób z siebie sieroty, bo jak czytam jak ktoś się tak bardzo nad sobą użala i twierdzi że miał spaprane dzieciństwo przez innych to nie najlepiej o Tobie świadczy. W życiu trzeba twardy być i nie mówię że w szkole miałeś walczyć na pięści o swoje ale jest multum różnych sposób i zachowań aby zawsze z każdej sytuacji wyjść z twarzą a nie jako pokonana ciapa. Każdy z nas tutaj (mam nadzieję) chodził do szkoły, zwłaszcza do podstawówki. Ja swoją ukończyłem w 1987 roku i jak w każdej szkole byli nauczyciele którzy nas maksymalnie wkurzali ale byli i tacy na których lekcje chodziło się z przyjemnością. Ile ludzi, tyle charakterów, nie każdy nadaje się na nauczyciela a tym bardziej na pedagoga, ale to nie powód aby twierdzić że to oni zwichnęli twoją osobowość, bo najwidoczniej nigdy jej nie miałeś skoro pozwoliłeś się tak traktować, a to już ewidentnie twój problem. Jeśli ty sam się za siebie nie weźmiesz, to nikt nie będzie się z tobą cackał tylko dlatego że miałeś do szkoły pod górkę.
niezarejestrowany - nieetatowy 2017-10-13 16:18
Starzy nauczyciele powinni iść na emeryturę a nie blokować etaty młodym zdolnym nauczycielom którzy nie boją się moby dziennika oraz laptopa Wszkole nr 1w Bielsku jest aż ośmiu emerytów łącznie z panią dyrektor
niezarejestrowany - to ja 2017-10-13 14:31
Yeti, może po prostu trzeba było się uczyć a nie tylko bywać w szkole.
Zwalniać będą, jak do końca zlikwidują gimnazja. A klasy 36 uczniów i 3 zmiany, bo taniej.
niezarejestrowany - iza 2017-10-13 14:14
byle buc który ledwo skończył podstawówkę teraz anonimowo podskakuje na forum.
niezarejestrowany - mieszkaniec 2017-10-13 13:59
Szkoda że nikt nie ocenia pracy nauczycieli , ich wiedzy , wyników nauczania . Taki ranking mógłby pomóc w wyeliminowaniu tych "niepelnowartościowych", wiozących się na układach i znajomościach.
niezarejestrowany - Luzak 2017-10-13 12:38
Realista@ Twoi koledzy dopiero naobiecywali i po ośmiu latach rządzenia i utracie władzy teraz dopiero wiedzą jak rządzić , by żyło się lepiej " im"
niezarejestrowany - Yeti 2017-10-13 11:38
@Osemka
Dzięki za Twój komentarz.,
Celna uwaga. Nauczyciele uważają się za święte krowy, a przecież inni też mają ciężko.
Mnie krzywdzili przez całe dzieciństwo.
niezarejestrowany - Ósemka 2017-10-13 11:35
Czemu nauczycieli traktuje się w sposób uprzywilejowany?
Jak w moim zakładzie stwierdzą że jest za dużo załogi i za mało zleceń, to będą zwalniać bez litości i nikt nie napisze artykułu na portalu
niezarejestrowany - Yeti 2017-10-13 10:49
@realista
Dzięki za Twój komentarz.
Uważam, że słabi nauczyciele powinni zostać zwolnieni, a ich pracę powinni przejąć nauczyciele lepsi.
W ten sposób więcej osób będzie miało życiowe doświadczenia, takie jak ma Angus, a nie takie, jak mam ja.
niezarejestrowany - realista 2017-10-13 10:45
Pisowcy obiecali ż e nikt pracy nie straci a wręcz przeciwnie i co?kolejna obłuda !
niezarejestrowany - Yeti 2017-10-13 10:29
@Angus
To ja odwrotnie, źle wspominam czasy szkolne.
Nauczyciele mnie gnębili, na dodatek nie udało im się niczego mnie nauczyć.
Widocznie miałem pecha i źle trafiłem.
niezarejestrowany - Angus 2017-10-13 10:26
Bardzo dobrze wspominam swoich nauczycieli. Lubiłem chodzić do szkoły, choć nie bardzo lubiłem się uczyć. Wybierałem sobie to, co mnie interesowało. Szkoła była chyba najszczęśliwszym okresem w życiu mym.
niezarejestrowany - Yeti 2017-10-13 10:16
Nie lubię nauczycieli.
Mam złe wspomnienia ze szkoły.
Nie dość, że niczego mnie nie nauczyli, to jeszcze zwichnęli moją osobowość.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda