W najbliższą środę odbędzie się kolejna edycja Klubu Obywatelskiego. W tym cyklu bielszczanie rozmawiają ze znanymi politykami opozycji i ekspertami o ważnych sprawach ogniskujących uwagę opinii publicznej. Tym razem będzie o sytuacji w służbie zdrowia.

- Temat służby zdrowia rozpalał w ostatnim czasie media i opinię publiczną. Dlatego chcemy porozmawiać z bielszczanami o tym temacie. O tym, co chcieliby zmienić w obecnym systemie, a co jest w nim dobre - tłumaczy posłanka Mirosława Nykiel, która patronuje debatom w bielskim Klubie Obywatelskim.

Tym razem gośćmi klubu będą dwie lekarki - krakowska posłanka Lidia Gądek oraz bielska radna Agnieszka Gorgoń-Komor. Spotkanie odbędzie się w środę, 15 listopada o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej Pod Dębowcem przy ul. Karbowej.

Debaty w Klubie Obywatelskim odbywają się od ponad roku. Bielszczanie rozmawiali już m.in. o systemie prawnym, reformie systemu edukacji, „dobrej zmianie” w gospodarce oraz bezpieczeństwie wewnętrznym kraju. Gośćmi poprzednich edycji byli m.in. posłowie Borys Budka i Rafał Trzaskowski (obecny kandydat PO na prezydenta Warszawy) czy gen. Adam Rapacki.

bb