Opady śniegu i deszczu ze śniegiem wracają na Podbeskidzie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia i przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 10 cm prognozuje w górach IMGW. Zdaniem synoptyków, padać może do wtorkowego poranka. Nocą lokalnie możliwe są przymrozki.

Minionej nocy opady śniegu i deszczu ze śniegiem pojawiły się m.in. w Szczyrku. Białym puchem pokryta jest przełęcz Salmopol. Jak informują Łowcy Burz Podbeskidzie, w niedzielę w ciągu dnia będzie pogodnie, ale w godzinach popołudniowych Podbeskidzie obejmie strefa kolejnych opadów, które z przerwami potrwają do poniedziałkowego wieczora. - W poniedziałek opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu możliwe są już na większym obszarze naszego regionu - czytamy na stronie Łowców Burz Podbeskidzie.

Zdaniem synoptyków IMGW, jutro śnieg spaść może na terenie całego regionu. W górach prognozuje się wystąpienie opadów śniegu już w nocy z niedzieli na poniedziałek. Opady o natężeniu umiarkowanym spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Ostrzeżenie obowiązywać będzie również kolejnej nocy. Nocą lokalnie możliwe są przymrozki.

bak