Nie mamy dobrych informacji dla mieszkańców Bielska-Białej. Wygląda na to, że w przyszłym roku więcej zapłacimy za wodę i ścieki. Zgodnie z projektem uchwały, którym zajmą się radni na listopadowej sesji Rady Miejskiej, cena za metr sześcienny wzrośnie o 20 gr.

Projekt nowych taryf pojawił się wczoraj na stronach Urzędu Miejskiego. Przewiduje podwyżkę o 20 gr brutto opłaty za wodę i ścieki dla gospodarstw domowych (odpowiednio do poziomu 4,87 i 4,67 zł za m3) oraz obniżkę o 43 gr brutto za wodę i ścieki dla pozostałych odbiorców (7,81 i 7,19 zł za m3). Na dotychczasowym poziomie pozostaną stawki opłaty abonamentowej za punkt poboru wody lub punkt odprowadzania ścieków. Propozycjami cenowymi zgłoszonymi przez spółkę Aqua zajmie się Rada Miejska na najbliższej sesji, która odbędzie się we wtorek, 21 listopada.

Aqua prowadzi działalność wodociągowo-kanalizacyjną, docierając do ok. 300 tys. mieszkańców. Przedsiębiorstwo dostarcza rocznie ok. 15 mln m3 wody do Bielska-Białej oraz kilkunastu okolicznych miast i gmin, w tym m.in. do Andrychowa, Czechowic-Dziedzic, Kęt oraz Jasienicy.  Jak wynika ze sprawozdania spółki, w 2016 roku przychód przedsiębiorstwa wyniósł ponad 146 mln zł, przy kosztach na poziomie 133,7 mln zł. Wypracowany zysk netto wyniósł 10,2 mln zł. 

bak