Specjalna grupa pościgowa Centralnego Biura Śledczego Policji doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o porwanie dla okupu żony znanego biznesmena. Według informacji do jakich dotarł nasz portal, kobietę uprowadzono na terenie powiatu bielskiego. Do zatrzymania dwóch porywaczy doszło po policyjnym pościgu w Bielsku-Białej.

Do uprowadzenia żony biznesmena z branży aluminium doszło w poniedziałek, 13 listopada br. na terenie powiatu bielskiego. 43-letnia kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej przez osoby przebrane w policyjne mundury, a następnie uprowadzona. Jeszcze tego samego dnia porywacze wysłali do rodziny ofiary wiadomość z żądaniem okupu w wysokości 1 mln euro. Do działania natychmiast przystąpili funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Utworzona została specjalna grupa dowodzona przez CBŚP, składająca się z najbardziej doświadczonych policjantów specjalizujących się w takich sprawach. Podczas intensywnych poszukiwań sprawców śledczy weryfikowali i szczegółowo analizowali każdą informację. Szybko okazało się, że związek z porwaniem mają dwaj mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 36 i 52 lat (o pościgu za mężczyznami pisaliśmy w artykule Policyjny pościg. Poszkodowani funkcjonariusze - foto). Za szefem gangu porywaczy wydano list gończy. W miniony poniedziałek poszukiwany 43-letni mężczyzna został zatrzymany w Ustroniu.

W trakcie przeszukania mieszkań zatrzymanych oraz wynajętego domu, w którym, jak się okazało, przetrzymywana była kobieta, funkcjonariusze znaleźli hełmy, kominiarki oraz odzież imitującą policyjny mundur, a także telefony, z których korzystali bandyci. W garażu na terenie posesji ujawniono samochód, którym, jak wynika z przeprowadzonych analiz, przewożona była porwana. Funkcjonariusze odzyskali część okupu, jaki wpłacono za uwolnienie porwanej kobiety.

Cała trójka została tymczasowo aresztowana. Za bezprawne pozbawienie wolności grozi im kara do 15 lat więzienia.

bak