W galerii handlowej Sfera wystartowało niezwykłe miejsce - galeria malarstwa, w której na żywo powstają obrazy. Artystka pracuje przy sztaludze codziennie. Każdy może porozmawiać z nią na temat sztuki i wypić dobrą kawę, a jeśli jakiś obraz przypadnie nam do gustu - można okazyjnie go kupić.  

Anna Magdziarz, pochodząca z Bielska-Białej artystka prezentowała wcześniej swoje obrazy w Sferze, ale nieregularnie i fragmentarycznie. Pojedyncze dzieła o zbliżonej tematyce prezentowane były na sztalugach w Galerii Sfera II na parterze obok fontanny. Tym razem wystawa na drugim piętrze Sfery II będzie miała charakter ciągły i zajmie znacznie większą przestrzeń.

Do 15 stycznia 2018 codziennie od godz. 10:00 do 21:00, a w niedzielę od 10:00 do 20.00 przy okazji zakupów w galerii będzie można zwiedzić pracownię, porozmawiać z artystką na temat sztuki, wypić z nią dobrą kawę i podejrzeć etapy powstawania obrazu - Anna Magdziarz będzie pracować przy sztaludze codziennie. Na 100 m kw. można nie tylko obejrzeć, lecz także nabyć obrazy olejne pędzla bielskiej malarki, a także jej szkice rysunkowe i malarskie oraz kilka linorytów. To może być niebanalny prezent świąteczny.

Tematyka prac jest szeroka. Zwierzęta, ptaki, ptaki egzotyczne - to cykl skierowany przede wszystkim do najmłodszych odbiorców. Z kolei charakterystyczne obrazy „Kubanek”, afrykańskich „Czarnych Kobiet”, to portrety pełne magii, tajemnicy i egzotycznej podróży. Nie brakuje pejzaży abstrakcyjnych czy  marynistycznych z łodziami, budzących wspomnienia z wakacji. Ciekawostką są obrazy muzyczne, przedstawiające wielkie gwiazdy rocka, jak The Rolling Stones czy U2, skierowane do fanów muzyki.

bb