W chorzowskim Parku Śląskim uhonorowano wczoraj Seniorów Wolontariuszy, którzy bezinteresownie swój czas oddają innym. Wśród wyróżnionych jest Maria Jurczyga, która z potrzeby serca pomaga podopiecznym Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku-Białej.

Wolontariat to praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca. Właśnie dlatego jest taka wyjątkowa i bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy z inicjatywy ONZ dzień 5 grudnia na całym świecie od 1986 roku obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

W chorzowskim Parku Śląskim odbyła się wczoraj uroczystość, na której uhonorowano ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie pomagają innym. Tytuł Seniora Wolontariusza 2017 otrzymała bielszczanka Anna Jurczyga, z wykształcenia historyk, wieloletni pedagog. Po przejściu na emeryturę, od siedmiu lat pracuje w Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku-Białej.

Ośrodek przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle chorych. To właśnie tym ludziom oddaje czas i serce, nie tylko pomagając w opiece dnia codziennego, ale zabiera ich do kina, teatru, na koncerty, organizuje spotkania i pogadanki, jeździ na wizyty do poradni specjalistycznych i zakupy. Ostatnio napisała bajkę, którą zamieniła na spektakl. Z przedstawieniem, w którym grają jej podopieczni odwiedzają przedszkola. Pani Mario, gratulujemy!

bb