Wiceprezydent Waldemar Jędrusiński odpalił dziś iluminacje na największej choince w Bielsku-Białej. Na uroczystość na placu Chrobrego przybył m.in. Święty Mikołaj. Tradycyjnie w zabawie uczestniczyło wielu bielszczan.

Choinkę na placu Chrobrego zaczęto montować w minioną sobotę, o czym informowaliśmy na bieżąco. Mimo deszczu, dzisiejszej uroczystości przyglądało się wielu bielszczan, którzy tradycyjnie uczestniczą w inauguracji okresu świątecznego w mieście. Była słodka niespodzianka dla najmłodszych.

Drzewko ma ponad 15 m wysokości. Cała dekoracja bazuje na energooszczędnym oświetleniu LED. Wykorzystano różne barwy światła: białą ciepłą, białą zimną, zieloną i czerwoną. Dzięki lampkom z efektem zimnego błysku choinka jeszcze bardziej przyciąga uwagę. Tzw. dekory, które znajdują się na choince to m.in. gwiazdy pięcioramienne i ośmioramienne, serduszka 2D, kule 3D wykonane z maty metalizowanej imitujące bombki, bombki w różnej kolorystyce - odporne na warunki atmosferyczne.

Na choince znalazły się także dwa dodatkowe elementy - złota i srebrna girlanda,  które zamontowane równolegle do siebie tworzą efekt spirali. Na girlandach zastosowano prawie 16 tys. punktów świetlnych.

Obecnie w Bielsku-Białej trwa montaż dekoracji bożonarodzeniowych. Podobnie jak w latach poprzednich, świąteczne iluminacje otrzymają m.in. ulice Wzgórze, Stojałowskiego, 11 Listopada, 3 Maja, Partyzantów, Przechód Schodowy, Barlickiego, Żywiecka, Piastowska, rondo Hulanka oraz place Wojska Polskiego, Wolności, Smolki, Chrobrego i Ratuszowy. Dekoracje świąteczne będą włączane sukcesywnie od dziś do 9 grudnia. Demontaż świateł zaplanowano na przełom stycznia i lutego 2018.

bb

Foto: Marcin Łukaszewicz