- Jak głosować, jeśli duża część świątecznych dekoracji nie świeci? - zastanawia się Czytelnik, który zadzwonił dziś do redakcji portalu. Aby się przekonać, czy ma rację, wystarczy przejść się wieczorem po mieście. - Nie działa prawie co piąta iluminacja - twierdzi bielszczanin.

W opublikowanym wczoraj artykule Bielszczanie nie głosują na bielskie iluminacje napisaliśmy, że Bielsko-Biała zajmuje aktualnie trzecie miejsce w plebiscycie na najpiękniej udekorowane miasto w województwie śląskim. W konkursie SwiecSie z dużą przewagą prowadzą Częstochowa i Sosnowiec.

Nasz Czytelnik (personalia do wiadomości redakcji) twierdzi, że bielszczanie nie głosują na bielskie iluminacje, gdyż część z nich po prostu… nie działa. Jako przykłady wymienia m.in. plac Wojska Polskiego (nie świecą latarnie i dekoracje), okolice dworca PKP (latarnie i dekoracje) oraz postać dużego Reksia przy ul. 11 Listopada (nie świecą się sople na drzewie).

Aby przekonać się, czy nasz informator ma rację, wystarczy wieczorem przespacerować się po mieście. Do zainteresowania się tym problemem Czytelnik zachęca też urzędników odpowiedzialnych za stan bożonarodzeniowych dekoracji na bielskich ulicach.

bb