SFR w Bielsku-Białej przekazało dwa okolicznościowe wydawnictwa na aukcje, z których dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczególną uwagę przykuwa unikatowy, 110-stronnicowy album związany z 70-leciem bielskiej wytwórni filmowej.

Świętujące w 2017 roku siedemdziesiątą rocznicę istnienia, SFR wydało niezwykły album, w którym przedstawione są wszystkie serie zrealizowane przez wytwórnię (m.in. Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka, Pampalini, Kapitan Kliper, Kuba i Śruba), filmy pełnometrażowe (m.in. "Wielka podróż Bolka i Lolka" czy "Gwiazda Kopernika") oraz filmy autorskie, które otrzymywały nagrody festiwali w kraju i na świecie (m.in. "Koziołeczek", "Pani Twardowska" czy "Robocik"). Całość w pięknej szacie graficznej, pełne fotosów z bajek, z tekstami po polsku i angielsku.

Na drugiej aukcji znalazła się książka "50 lat Bolka i Lolka", okolicznościowe wydawnictwo z okazji okrągłego jubileuszu jednej z najpopularniejszych polskich bajek. Wewnątrz zamieszczono informacje i opowieści o twórcach, nieznane historie z powstawania poszczególnych serii oraz inne anegdoty. Atrakcją książki są dziesiątki unikalnych fotosów z bajek o przygodach dwóch słynnych urwisów.

26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018. Tym razem celem orkiestry jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Obie aukcje Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej znajdziesz TUTAJ.

bak