"Działając w imieniu spółki TS Podbeskidzie S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej, mając na uwadze treść artykułu pt. "Panie prezesie, prosimy nie kręcić"  opublikowanego na portalu bielsko,biala,pl w dniu 22.12.17 r. autorstwa Pana Bartłomieja Kawalca, domagam się zamieszczenia sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w tekście.

W pierwszej kolejności wskazuje, iż kwota wykupu zawodnika Szymona Sobczaka ze Stali Mielec wynosiła zdecydowanie mniej niż wskazana w publikacji i została w całości uregulowana przez Spółkę w dniu podpisania kontraktu.

Transfer zawodnika Szymona Szymańskiego z Rekordu Bielsko-Biała do Podbeskidzia został, zgodnie z umową transferową, opłacony częściowo, a więc Podbeskidzie wpłaciło pierwszą ratę za zawodnika. Druga rata ze względu na toczące się rozmowy z władzami Rekordu została wstrzymana i ma być rozliczona w ramach kolejnej transakcji. Informację powyższą mogą potwierdzić władze Rekordu.

Ostatecznie nieścisłość pojawiła się również w informacji dotyczącej letniego zgrupowania na Słowacji. Cytat z wypowiedzi prezesa Tomasza Mikołajko jest nieprawidłowy. Jako drobiazgi w tej wypowiedzi określone zostały formalne kwestie pozostające do wyjaśnienia między klubem a zarządem hotelu ViOn w Zlatych Moravcach, nie zaś kwota wskazana w fakturze. Należność za zgrupowanie zostanie uregulowana w sytuacji, gdy zostaną wyjaśnione pozycje w wystawionej fakturze, które są niezgodne z zamówieniem złożonym przez Spółkę przed letnim zgrupowaniem".

Adwokat Piotr Fordey

O sprawie zawodnika Szymona Szymańskiego pisaliśmy także w artykule Prezes próbuje odwrócić transfer?