Nie lada gratkę dla miłośników białego szaleństwa przygotował hotel Stok w Wiśle. W ubiegłym sezonie przy obiekcie ruszyła nowoczesna kolej linowa, która stanie się przebojem tej zimy!

Największym atutem STOK Stacji Narciarskiej jest znakomite położenie i prosty dojazd dla amatorów sportów zimowych, którzy przyjeżdżają do Wisły (zaledwie 3,5 km przed centrum miasta, 1 godz. jazdy samochodem z  Katowic i 40 minut z Bielska-Białej drogą szybkiego ruchu). Sama Wisła zaś, o czym warto pamiętać, pozostaje wciąż najchętniej odwiedzaną przez narciarzy miejscowością w Beskidzie Śląskim.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów oświetlenia, naśnieżania i regularnemu ratrakowaniu - perfekcyjnie przygotowane trasy STOK Stacji Narciarskiej gwarantują doskonałą zabawę zarówno zaawansowanym, jak i początkującym narciarzom. Czerwona trasa, dla wymagających, ma 850 m długości. Łatwiejsza trasa niebieska o długości 1000 m została w ramach modernizacji ośrodka poszerzona, wyprofilowana i zabezpieczona siatkami. Z myślą o dzieciach i początkujących narciarzach powstał także 150 m wyciąg orczykowy.

Kolej linowa, która obsługuje obie trasy powstała w słynnych zakładach Doppelmayra. Jej długość to 850 m, różnica wysokości 200 m. Krzesełka są czteroosobowe, niewyprzęgane, z taśmą dojazdową na dolnej stacji. Czas wjazdu na górę wynosi niespełna 6 minut. Przepustowość nowej kanapy to 1700 osób na godzinę.

Wielką zaletą jest również bogata infrastruktura STOK Stacji Narciarskiej. Z baru tarasu widokowego na górnej stacji podziwiać można wspaniałą panoramę Beskidów. Z kolei na smakoszy regionalnej kuchni czeka znakomita karczma góralska.

Gospodarze obiektu nie zapomnieli również o atrakcjach dla najmłodszych wielbicieli białego szaleństwa. Przy dolnej stacji wyciągu czeka na nich zimowy plac zabaw z pontonową karuzelą Sun Kid Rotundo, kolorową, dmuchaną tarczą na śnieżki oraz specjalny stok do jazdy na sankach z przenośnikiem taśmowym, dzięki któremu nie muszą wspinać się pod górkę!

STOK Stacja Narciarska dysponuje ponadto własną wypożyczalnią sprzętu narciarskiego wraz ze szkołą nauki jazdy na nartach z profesjonalnymi instruktorami. Kolejnym atutem jest parking dla samochodów i autokarów znajdujący się bezpośrednio przy STOK Stacji Narciarskiej.

Wspaniała atmosfera i wszystkie atuty STOK Stacji Narciarskiej w Wiśle niewątpliwie kuszą swoją bezkonkurencyjną ofertą! Polecamy!

ul. Jawornik 52 a
43-430 Wisła
Telefon:
Kasa i informacja: 33 856 42 80 sezon zimowy
Recepcja hotelu: 33 856 41 00 poza sezonem

Artykuł sponsorowany