Bialski Klub Sportowy chce podwyższyć kapitał zakładowy spółki poprzez emisję nowych akcji. Według informacji portalu, propozycja w tej sprawie trafiła do wszystkich akcjonariuszy klubu. W Ratuszu zapytaliśmy, czy Gmina Bielsko-Biała zwiększy swój akcjonariat w kolejnej spółce sportowej?

BKS S.A. chce wyemitować akcje o łącznej wartości blisko 1,5 mln zł. Obecny kapitał zakładowy spółki akcyjnej prowadzącej drużynę siatkarską występującą w ekstraklasie kobiet wynosi 1,92 mln zł. W ostatnich tygodniach spółka sprawdzała zainteresowanie transakcją.

W bielskim klubie poinformowano nas, że propozycja zakupu akcji trafiła do wszystkich obecnych akcjonariuszy klubu. To kilka podmiotów, w tym stowarzyszenie posiadające pakiet większościowy w spółce BKS, były sponsor główny - Aluprof, gmina Bielsko-Biała oraz osoby prywatne. Wszystkie miały odpowiedzieć na propozycję najpóźniej do końca roku.

O zainteresowanie nabyciem nowych akcji w spółce zapytaliśmy w Ratuszu (obecnie gmina posiada symboliczny 0,05 proc. udziału w kapitale zakładowym BKS S.A.), ale rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego zaprzeczył, by propozycja zwiększenia udziału w akcjonariacie klubu sportowego trafiła do magistratu. - Nic mi o tym nie wiadomo - zapewnia Tomasz Ficoń.

Przypomnijmy. Latem na podobny manewr zdecydowały się władze innego bielskiego klubu - TS Podbeskidzia. Wtedy gmina objęła nowe akcje w spółce za kwotę 1 mln zł.

bak