Poryw wiatru o prędkości ponad 103 km/h zmierzono dziś o godz. 11.00 w stacji meteorologicznej IMGW na lotnisku w bielskich Aleksandrowicach. Strażacy wyjeżdżają do interwencji związanych z likwidowaniem skutków halnego.

Zdaniem synoptyków IMGW, silny wiatr towarzyszyć nam będzie do dzisiejszego wieczora. Przed południem porywy wiatru w Bielsku-Białej osiągały prędkość ok. 100 km/h, ale w godzinach popołudniowych nie powinny już rosnąć. Wieczorem halny osłabnie. Jak poinformowała portal Patrycja Pokrzywa z PSP w Bielsku-Białej, dotychczas bielscy strażacy odnotowali cztery interwencje związane z usuwaniem skutków halnego.

Kilkanaście minut nieprzejezdna była ul. Międzyrzecka, gdzie podmuch wiatru przewrócił i porwał blaszany garaż, który zatarasował drogę. Po godz. 14 strażacy usuwali powalone drzewo przy ul. Dworcowej, gdzie pod konarami znajdował się samochód osobowy (brak uszkodzeń w pojeździe), a przy ul. Korzennej niebezpiecznie pochylone drzewa nad budynkiem Przedszkola Integracyjnego nr 1.

bak

Aktualizacja, 4 stycznia godz. 8.00.
W ciągu minionej doby Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała 48 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów (31 zdarzeń w Bielsku-Białej, 17 w powiecie, głównie w Jasienicy i Jaworzu).