Na stoku Dębowca nie ma ani grama śniegu, a prognozy nie są optymistyczne. Dlatego organizatorzy 7. Pucharu Reksia w Bielsku-Białej zmuszeni są zmienić termin rozegrania zawodów. Lepiej zapisać się przez internet, aby w dniu startu uniknąć przykrej niespodzianki.

Już po raz drugi Puchar Reksia, największa w Polsce impreza narciarska dla dzieci, będąca dla wielu młodych narciarzy początkiem przygody ze sportową rywalizacją, rozegrana zostanie dwukrotnie. Na stoku Dębowca w Bielsku-Białej zawody odbędą się 18 lutego, a przy hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej - 18 marca.

Listy startowe są jeszcze otwarte. Liczba zawodników jest ograniczona do 400 narciarzy w jednej edycji. Najlepiej zarejestrować się przez internet, gdyż w ub. roku w dniu zawodów w Bielsku-Białej zabrakło numerów startowych. W zależności od umiejętności oraz wieku, zawodnicy będą startować na jednej z dwóch tras (dłuższej i krótszej). W tym roku w zawodach startują dzieci w sześciu grupach wiekowych: 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009, 2010-2011, 2012-2013, 2014 i młodsi.

- Trzymamy kciuki, aby pogoda dopisała - mówi Barbara Ilewicz, organizatorka zawodów. - Zakładamy różne scenariusze pogodowe. Jeśli na Dębowcu nie będzie śniegu, to impreza dzięki dobremu naśnieżaniu miejscowego stoku z pewnością odbędzie się w Białce Tatrzańskiej.

Wszyscy uczestnicy narciarskich zmagań otrzymają numery startowe (specjalnie zaprojektowane) oraz pamiątkowe medale i nagrody. Przewidziane są także ciepłe napoje oraz przekąski - kultowe drożdżówki. Będą imprezy towarzyszące. W przeddzień zawodów zaplanowano spotkanie z Reksiem, czytanie i oglądanie bajek, animacje dla dzieci. W dniu zawodów - rozgrzewka z instruktorką fitness, gry, zabawy i konkursy.

Puchar Reksia to impreza, której celem jest propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. Wydarzenie to zostało na stałe wpisane do kalendarza imprez FIS. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym 7. Pucharu Reksia.

rok

Na zdjęciu: wczorajsza konferencja prasowa organizatorów 7. Pucharu Reksia.

Regulamin zawodów: http://pucharreksia.pl/regulamin/#sec_page

Rejestracja Bielsko-Biała: http://pucharreksia.pl/rejestracja-bielsko-biala/#sec_page

Rejestracja Białka Tatrzańska: http://pucharreksia.pl/rejestracja-bialka-tatrzanska/#sec_page