Dziś rano autobus bielskiego MZK uderzył w bramę posesji przy ul. Myśliwskiej w Bystrej. Zdaniem synoptyków, mgły i opady deszczu towarzyszyć nam będą przez kilka najbliższych dni. Trwają działania policyjne związane z bezpieczeństwem pieszych.

Według prognoz, rosyjski wyż przyniósł nad Podbeskidzie mgły i opady deszczu, które towarzyszyć nam będą przez kilka najbliższych dni. Dziś temperatura maksymalna wyniesie ok. 3-4 st. C, ale już jutro spadnie do ok. 0 st. C. Uczucie chłodu będzie potęgować wiatr. Jeszcze chłodniej zapowiada się weekend. Nocą temperatura może spaść nawet do -7 st. C.

Mimo trudnych warunków jazdy spowodowanych silną mgłą, dziś od rana tylko jedną kolizję odnotowali bielscy policjanci. Ok. godz. 5.00 na ul. Myśliwskiej w Bystrej kierowca autobusu linii nr 57 uderzył w bramę posesji. - Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał - poinformowała nas podinsp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej.

Od wczesnych godzin rannych bielska drogówka prowadzi działania nakierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Celem akcji policji jest dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Chodzi o zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia „niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na dzisiejszy wieczór i noc IMGW prognozuje możliwość wystąpienia słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

bak