Policja ustaliła markę samochodu, który w minioną sobotę potrącił 23-letniego mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych w Bielsku-Białej. Na miejscu zdarzenia śledczy zabezpieczyli prawe lusterko z freelandera. Kto widział kierowcę tego pojazdu?

Do wypadku doszło w sobotę, 6 stycznia około godz. 6.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Partyzantów, w rejonie skrzyżowania z ul. Fabryczną. Ratownicy medyczni w drodze do pracy zauważyli leżącego na poboczu, nieprzytomnego młodego mężczyznę. Natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej i wezwali pogotowie ratunkowe (pisaliśmy o tym w artykule Leżał nieprzytomny na poboczu. Sprawca uciekł!).

Pieszy doznał poważnych obrażenia ciała i nieprzytomny trafił do szpitala. Sprawca nie zatrzymał się, aby udzielić rannemu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Śledczy zabezpieczyli na miejscu zdarzenia prawe lusterko z samochodu land rover freelander (w obudowie z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym). Prawdopodobnie pochodzi ono z pojazdu sprawcy wypadku.

Policja prosi o pomoc. Wszelkie informacje w tej sprawie, także anonimowe, należy kierować do wydziału kryminalnego KMP w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121280, alarmowe 997 lub 112, mail: kryminalny@bielsko.ka.policja.gov.pl.

bb