Czterech wykonawców chce budować ulicę Nowohałcnowską w Bielsku-Białej. Wszyscy zobowiązali się zrealizować zadanie w terminie 660 dni. Prace budowlane powinny rozpocząć się wiosną br. W ramach inwestycji powstanie 517-metrowa droga o szerokości 7 m.

W przetargu na budowę tzw. Nowohałcnowskiej ogłoszonym przez MZD w Bielsku-Białej wpłynęły cztery oferty. Najtańsza opiewa na kwotę 12,3 mln zł, a najdroższa na ponad 17 mln zł. Wszyscy potencjalni wykonawcy zobowiązali się ukończyć inwestycję w terminie 660 dni. Jak informuje radny Bronisław Szafarczyk, który uczestniczył wczoraj w procedurze otwarcia kopert z ofertami, istnieje szansa, by droga była przejezdna już w przyszłym roku.

Projektowana ul. Nowohałcnowska rozpoczynać się będzie na istniejącym rondzie na węźle Rosta. W ramach inwestycji powstanie 517-metrowa droga o szerokości 7 m, jednostronny chodnik oraz zatoki autobusowe. Nowa droga przebiegać będzie głównie przez tereny rolnicze i nieużytki, wzdłuż potoku Kromparek. Powstanie rondo, które połączy ją z ul. Hałcnowską. Zgodnie z planami, prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze wiosną br.

bak