Lampy przemysłowe wykorzystuje się w oświetleniu nie tylko galerii handlowych czy wielkopowierzchniowych super- i hipermarketów. Ten rodzaj urządzeń wymagany jest także, aby zapewnić odpowiednią ilość i jakość światła m.in. w halach produkcyjnych oraz innych miejscach pracy, wymagających stałego oświetlenia na odpowiednim poziomie. Jakie rodzaje lamp najlepiej sprawdzają się jako lampy przemysłowe?

Lampy metahalogenkowe

Przemysłowe lampy metalohalogenkowe dostępne w hurtowni elektrycznej Alkan to jeden z wielu rodzajów lamp wyładowczych. Są one wykorzystywane zarówno w oprawach oświetlenia wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Co ważne, lampy metahalogenkowe są o wiele bardziej wydajne niż halogenowe. Zapewniają bowiem o wiele większą ilość światła o porównywalnej jakości przy jednoczesnym zużyciu znacznie mniejszej ilości energii. Dlatego lampy metalohalogenkowe stosowane są dziś nie tylko jako główne źródła światła, lecz także jako elementy opraw kierunkowych, których zadaniem jest akcentowanie i doświetlanie określonych miejsc, takich jak np. części ekspozycji sklepowej czy fasady zabytkowych budynków.

Przemysłowe lampy LED

Przemysłowe lampy LED mają szereg zalet podkreślanych przez producentów i użytkowników, gdyż szybko stały się nie tylko odpowiedzią na potrzeby przemysłu. Oświetlenie LED wykorzystuje się obecnie także w oświetlaniu mieszkań, domów oraz przestrzeni przydomowych, takich jak choćby ogrody czy podjazdy do garażu. Wynika to z jego dużej wydajności połączonej z jednoczesnym niskim poborem energii. Urządzenia wykonane w technologii LED należą do jednych z najbardziej ekologicznych dostępnych na rynku metod oświetlenia.

Lampy LED nie tylko potrzebują niewiele energii do zapewnienia podobnej ilości światła, jak znacznie bardziej energochłonne jarzeniówki. Przy przekształcaniu energii w światło nie emitują również ciepła w przeciwieństwie np. do tradycyjnych żarówek, co przyczynia się do o wiele dłuższej żywotności lamp LED. Podobnie jak najwydajniejsze lampy wyładowcze, diody LED mogą świecić przez nawet ponad 50 tys. godzin. Dzięki temu przyczyniamy się do redukcji odpadów związanych z przepalonymi lampami czy diodami. Dodatkowo odpady powstające w wyniku eksploatacji LED są o wiele bardziej przyjazne środowisku niż zawierające metale ciężkie lampy neonowe czy dawne modele lamp rtęciowych.

Przemysłowe lampy fluorescencyjne

Do najistotniejszych zalet lamp fluorescencyjnych należy niższe zużycie energii niż w przypadku tradycyjnej żarówki, znacznie mniejsza produkcja ciepła wynikająca z eksploatacji lampy oraz związana z tym dłuższa trwałość urządzenia. Lampy fluorescencyjne, czyli świetlówki poleca się przede wszystkim montować w miejscach, gdzie będą miały za zadanie świecić dłuższy czas bez wyłączania. Wpływa to nie tylko na maksymalne zmniejszenie poboru energii potrzebnej do działania lampy, lecz również pozwala na wydłużenie jej trwałości. Świetlówki działają bowiem znacznie dłużej, jeżeli nie są zbyt często włączane i wyłączane, a także zużywają mniej energii podczas ciągłego działania niż przy kilkakrotnym ponownym uruchamianiu.

Ponadto dzięki mniejszemu wytwarzaniu ciepła przy produkcji światła przez lampy fluorescencyjne urządzenia te znacznie wolniej ulegają zużyciu, co przyczynia się do rzadszych wymian i mniejszej produkcji odpadów. Wymienione powyżej cechy decydują o wysokiej popularności świetlówek, dzięki której znajdziemy je w ofertach niemal wszystkich sklepów zajmujących się sprzedażą lamp przemysłowych i innych typów oświetlenia. W ofercie sklepu Alkan znajdziemy liczne modele świetlówek liniowych i kompaktowych. Publikacja: insane.agency

Artykuł sponsorowany