Najprawdopodobniej to właśnie kuchnia przejęła spuściznę tradycyjnego domowego ogniska. Właśnie w tym pomieszczeniu jest najwięcej krzątaniny, niezobowiązujących rozmów i wspaniałych zapachów. Warto więc położyć nacisk na wyposażenie i umeblowanie kuchni, żeby pracowało się w niej przyjemnie. Czasami jednak wielkość pomieszczenia nas przytłacza. Nie mamy pomysłu, jak ją wykorzystać i to skutkuje nietrafnymi wyborami oraz niezadowoleniem członków rodziny.

Jak wykorzystać przestrzeń?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaka będzie rola kuchni w naszym domu. To wbrew pozorom nie jest oczywiste zagadnienie. Jeśli kuchnia jest wyjątkowo mała, to będzie służyć jedynie przygotowywaniu posiłków, myciu naczyń oraz przechowywaniu żywności w lodówce. Jeśli pomieszczenie jest większe, pojawia się pełno możliwość. Przede wszystkim możemy zaangażować część przestrzeni jako jadalnię, wstawiając duży lub średni stół. Takie rozwiązanie ma swoje plusy - nie trzeba biegać po całym mieszkaniu, żeby donosić posiłki. Kolejnym pomysłem jest zainstalowanie w kuchni biura. Wiele osób pracuje w domu, wykorzystując jedynie komputer. Pomieszczenie kuchenne może się doskonale sprawdzić jako miejsce pracy. Plusem będzie bliskość ekspresu do kawy czy kuchenki gazowej. Pozostałą część mieszkania możemy wtedy przeznaczyć w pełni do odpoczynku.

Pasja gotowania

Najczęściej jednak duża kuchnia zostaje wykorzystana jako miejsce przygotowywania oraz spożywania posiłków. Polacy są coraz bardziej świadomi kulinarnie i często eksperymentują z potrawami. Kuchnia więc powraca do łask i odgrywa jeszcze większą rolę w rodzinnej codzienności. Warto zadbać, by pomieszczenie było przyjemne.

Rynek mebli i wyposażenia kuchennego jest szeroki, a producenci dokładają wszelkich starań, by ich produkty ułatwiały życie konsumentom. Częstym problemem przy zakupach sprzętu AGD jest design i kolorystyka. Trudno dobrać urządzenia tak, by wszystkie do siebie pasowały i idealnie komponowały się z umeblowaniem. Rozwiązanie tej kwestii można obejrzeć chociażby w propozycji firmy Hotpoint oferującej różne sprzęty, takie jak lodówki, ekspresy do kawy czy kuchenki mikrofalowe w wersji do zabudowy. Oznacza to, że urządzenie nie będzie zwykłym przedmiotem, któremu trzeba znaleźć miejsce w kuchni, ale stanie się integralną częścią pomieszczenia wpasowaną w całość wystroju. Dzięki temu zyskujemy optycznie nieco przestrzeni. Kuchnia sprawi również wrażenie bardziej uporządkowanej, ponieważ ograniczymy liczbę przedmiotów.

Urządzenia w wersji do zabudowy są bardzo wygodne w użyciu. Nie trzeba ich przestawiać, odsuwać, sprzątać za nimi czy martwić się o wystające kable. Dzięki nim mamy także możliwość stworzenia wyjątkowego designu kuchennego. Nie ma znaczenia czy domownicy wolą styl rustykalny, nowoczesny czy drewniany. W każdy z nich doskonale wpasujemy sprzęt AGD, więc poza przestrzenią zyskamy również zachwyty i podziw odwiedzających gości.

Technologia w połączeniu ze stylem

Urządzając dużą kuchnię, korzystajmy z nowoczesnych technologii. Nie musimy już męczyć się z ustawieniem nieforemnej kuchenki gazowej, ponieważ jest możliwość zainstalowania płyty indukcyjnej. Współcześni producenci starają się minimalizować rozmiary urządzeń AGD, gdyż zdają sobie sprawę, że konsumentom bardzo zależy na przestrzeni. Oferty zawierają najczęściej te same urządzenia w różnych rozmiarach. Dzięki temu możemy dopasować wystrój do naszych potrzeb.

Jeśli dużo pieczemy i gotujemy w domu - wybierzmy większy piekarnik i małą kuchenkę mikrofalową. Natomiast w sytuacji, gdy osobiście niewiele gotujemy a korzystamy na przykład z cateringu dietetycznego, duża mikrofalówka będzie strzałem w dziesiątkę. Rynek jest elastyczny. Możemy strategicznie zaplanować wykorzystanie przestrzeni kuchennej, tak by była ładna, a zarazem efektywna. Wszystko jest w naszych rękach. Nie ograniczajmy się w kreatywności. Wszak zawsze można zmienić wystrój kuchni i całego mieszkania.

Artykuł sponsorowany