Bielska Galeria Sfera przechodzi zmiany. Ekipy remontowe odświeżają pasaże i wymieniają oświetlenie. Projekt zakłada wprowadzenie udogodnień dla rodzin z dziećmi i kierowców. Na najbardziej obleganych poziomach parkingu wewnętrznego zamontowany zostanie system informujący o zajętości miejsc.

Pierwszy etap remontów obejmuje zmiany wizualne głównie w galerii Sfera I. Odświeżenie ścian, sufitów, wymiana małej architektury i oświetlenia m.in. przy supermarkecie Biedronka mają na celu dostosowanie starszej części obiektu do nowszej galerii II. Ten etap prac jest obecnie na ukończeniu. Niebawem zostaną zmodernizowane pokoje dla rodziców z dziećmi, w toaletach pojawią się urządzenia i sanitariaty dostosowane dla najmłodszych, a na terenie strefy gastronomicznej w galerii II wydzielona zostanie przestrzeń do zabawy i odpoczynku.  

Kolejny etap prac remontowych obejmie parking wielopoziomowy. W celu ułatwienia nawigacji, podniesienia komfortu korzystania oraz zwiększenia jego przepustowości unowocześniona zostanie kolorystyka ścian i słupów, wprowadzone będzie oznakowanie obszarów. Projekt zakłada instalację systemu informującego o zajętości miejsc na najbardziej obleganych poziomach -1, +2, +3.

Zmiany dotyczą także oznakowania kierunkowego wewnątrz galerii, co ma doprowadzić do poprawy komunikacji w pasażach (m.in. w kierunku parkingu). Udostępnione zostaną nowo wyremontowane klatki schodowe. Prace na terenie Galerii Sfera są realizowane etapami i mają zakończyć się w połowie br. Przez ten czas obiekt będzie w pełni dostępny dla klientów.

bb