Trzy oferty wpłynęły w przetargu na rozbudowę ul. Krakowskiej i Żywieckiej w Bielsku-Białej, ale tylko jedna mieści się w budżecie, jaki MZD planuje przeznaczyć na realizację inwestycji wartej ponad 100 mln zł. Roboty budowlane powinny ruszyć w drugiej połowie roku.

Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji z podziałem na dwie części (oddzielnie Krakowska i Żywiecka) ogłoszono wiosną ub. roku. Pierwszy termin składania ofert upłynął 7 lipca, przy czym rozpoczęcie prac miało nastąpić jeszcze w 2017 roku. Następnie termin ten wielokrotnie przesuwano. Wczoraj w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej doszło do otwarcia kopert z ofertami.

W postępowaniu przetargowym wpłynęły trzy oferty. Na przebudowę Krakowskiej inwestor zamierza przeznaczyć 54,7 mln zł. Złożone oferty opiewają: 66 mln zł  - Strabag Infrastruktura Południe, 80,9 mln zł - Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów oraz 52,5 mln zł - Eurovia Polska. Budżet na przebudowę Żywieckiej wynosi 47,2 mln zł. W tej części przetargu oferty złożyły tylko dwie firmy - Strabag Infrastruktura Południe - 48,3 mln zł i Eurovia Polska - 42,6 mln zł.

Łączny koszt inwestycji wraz z wykupami gruntów i inżynierem kontraktu przekroczy kwotę 100 mln zł. Roboty budowlane powinny ruszyć w drugiej połowie br. i potrwać ok. 18 miesięcy.

bak