Pasażerowie korzystający z usług PKS w Bielsku-Białej wkrótce będą podróżować w komfortowych warunkach. Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny odpowiedzialny za organizację transportu na terenie powiatu bielskiego szykuje się do zakupu 25 nowoczesnych autobusów.

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny zamierza zakupić 25 sztuk nowoczesnych i ekologicznych autobusów spełniających najwyższe normy emisji spalin EURO 6. - Planuje się, aby każdy z zakupionych pojazdów był niskopodłogowy, klimatyzowany i wyposażony w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - powiedział naszemu portalowi Seweryn Kobiela, dyrektor BZPG.

Autobusy o długości ok. 12 i 10 metrów trafią do PKS w Bielsku-Białej na podstawie umowy użyczenia i zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy przewoźnika. Przetarg zostanie ogłoszony po podpisaniu umowy o dofinansowanie, co ma nastąpić w połowie br.

Wartość zamówienia wynosi ponad 26,5 mln zł. Zadanie ma zostać współfinansowane ze środków UE w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego na obszarze Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego”. Autobusy zostaną dostarczone w dwóch partiach - w 2019 i 2020 roku.

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny tworzy dziewięć gmin: Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice oraz powiat bielski. Związek realizuje zadania z zakresu transportu publicznego i jest organizatorem powiatowo-gminnych przewozów realizowanych na obszarze BZPG oraz na liniach komunikacyjnych, na które podpisano porozumienia (z gminami Łodygowice, Czernichów oraz Kęty).

bak

Foto: BZPG