Mateusz Pietrzak, miłośnik Bielska-Białej, który pochodzi z Czechowic-Dziedzic wydał kolejną książkę. Promuje ją hasłem - „Odważ się być prawdziwym Bożym wojownikiem". Publikacja ukazuje obraz Jezusa, który odbiega od tego rozpowszechnionego we współczesnej kulturze jako urocze dzieciątko albo spokojnego i wyrozumiałego nauczyciela.

Mateusz Pietrzak na co dzień pracuje jako świecki katecheta w jednej ze szkół w diecezji bielsko-żywieckiej. W wolnym czasie chodzi po górach i pisze książki. Do tej pory wydał dwa tytuły, które cieszą się sporym zainteresowaniem: "Boża Kampania" oraz "Blogobojni". Ta pierwsza, poświęcona duchowości mężczyzn, sprzedała się tak dobrze, że jej autor postanowił napisać drugą część - "Myśli Bożego Komandosa".

Chrystus jako twardy mężczyzna

- „Boża Kampania“ zebrała bardzo dobre recenzje, była szeroko omawiana w mediach w całej Polsce. Każdy wywiad czy spotkanie autorskie dawały nowe doświadczenie. I przede wszystkim zachętę do pisania kolejnych książek - mówi Mateusz Pietrzak. - „Myśli Bożego Komandosa“ nie są związane integralnie z wcześniejszym tytułem. Co prawda są jej niejako uzupełnieniem, ale żeby wynieść dobre owoce z drugiej, nie trzeba czytać pierwszej części. Myśli Bożego Komandosa to wynik długich przemyśleń, pracy katechety oraz rozmów z wieloma osobami - podkreśla nasz rozmówca.

"Myśli Bożego Komandosa" opublikowało wydawnicto Espe. Książka ukazuje obraz Jezusa, który odbiega od tego rozpowszechnionego we współczesnej kulturze jako urocze dzieciątko albo spokojnego i wyrozumiałego nauczyciela. Pietrzak Chrystusa przedstawia jako twardego, bezkompromisowego i silnego mężczyznę, który może stać się wzorem zarówno dla młodych chłopaków przygotowujących się do najważniejszych życiowych zadań, jak i ojców pragnących wychować swych synów na dzielnych i odważnych Bożych komandosów.

Jak zainspirować się przykładami

Autor pokazuje wszystkim chcącym odnaleźć w sobie prawdziwą męskość, jak zainspirować się przykładami świętych mężczyzn, a także dzieli się świadectwem tego, jak wymagające hartu ducha wyprawy w góry pomagają mu nabierać sił - zarówno duchowych, jak i fizycznych - do walki o swoje życie.

- Co jest twoją pasją, jakie masz hobby, co cię kręci? Mateusz jest zakręcony na punkcie Boga i kocha Go cały sercem. Przeczytaj i wnieś w swoje życie nową jakość. Stań w prawdzie, realizuj się i kochaj Boga ponad wszystko - ta książka pokazuje, że można! I to jak! - rekomenduje Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów.

KGO