Policjant robiący zakupy w sklepie zauważył 39-latka, który kradł towar z półek. Natychmiast zareagował, ujął złodzieja i przekazał go w ręce wezwanego na miejsce patrolu. W samochodzie sprawcy policjanci odnaleźli przedmioty, które skradł w trzech innych marketach.

Do kradzieży doszło w czwartek rano w jednym ze sklepów na terenie Jasienicy. Dyżurny KMP w Bielsku-Białej st.asp. Robert Gajda w czasie wolnym od służby, robiąc zakupy zauważył rabusia, który kradł artykuły spożywcze i kosmetyki ze sklepowych półek. Zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku przestępstwa. Odzyskał też skradzione przez niego mienie. Wezwał na miejsce patrol i przekazał sprawcę w ręce stróżów prawa.

Jak się okazało, nie była to jedyna kradzież, której mężczyzna dopuścił się tego dnia. W czasie przeszukania jego samochodu policjanci odnaleźli przedmioty, które skradł jeszcze w trzech innych sklepach w okolicznych miejscowościach. Policjanci odzyskali artykuły spożywcze i kosmetyki o wartości ponad 1100 zł. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia.

bb