To była już 15. edycja akcji sygnowanej przez Lucynę Grabowską-Górecką. Dzięki jej staraniom w ciągu kilku lat zebrano blisko pół miliona złotych oraz nagrody rzeczowe dla podopiecznych bielskiego Domu Dziecka. Ta kwota mówi sama za siebie - lepiej pomagać i promować dobro niż skupiać się na tym, co złe.

Kolejna edycja pokazu, z którego całkowity dochód jest przeznaczany na cele charytatywne, odbyła się wczoraj w Bielskim Centrum Kultury. W jednym miejscu i w jednym czasie zebrały się osoby znane z działalności w świecie kultury, sztuki, polityki i biznesu. Ponad podziałami w jednym konkretnym celu - aby wesprzeć bielski Dom Dziecka przy ul. Olszówki oraz Hospicjum im. Jana Pawła II.

Potrafią pomagać 

W kolekcjach Kariny Buławy, MDM Gabriela Kowalewska, Moda Pol Sylwia i Jacek Kasperek zaprezentowali się m.in. minister Stanisław Szwed, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Ryszard Batycki, dyrektorka Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej Iwona Purzycka, szef Grupy Beskidzkiej GOPR Jerzy Siodłak. Wszyscy, którzy wystąpili, potrafią świetnie się bawić, a jednocześnie wykazują się dużą wrażliwością społeczną.  

Dzięki ofiarności sponsorów i uczestników pokazu zebrano pokaźną kwotę, która podzielono między dwiema placówkami. Czeki, każdy opiewający na kwotę 11750 zł, wręczono na scenie Grażynie Chorąży, osobie, bez której nie byłoby bielskiego hospicjum oraz Krzysztofowi Michalskiemu - kierownikowi Domu Dziecka.

- Jestem bardzo wzruszona, że po raz kolejny udało nam się wesprzeć organizacje, które tego potrzebują. To już nasze piętnaste spotkanie, dlatego finał musiał być niezwykły, bardziej szlachetny w oprawie. Teatr Polski udostępnił nieodpłatnie kostiumy i udało nam się zatańczyć poloneza, który przygotowała Bożena Bieńczyk - mówi Lucyna Grabowska-Górecka, inicjatorka i organizatorka przedsięwzięcia.

Śliczne modelki. Perły na scenie

Na scenie zaprezentowały się także modelki z agencji Grabowska Models w kolekcji sukien ślubnych Gracja Janiny Wawrzynek oraz Lulu Design, a zatańczyły Perły - zespół z Cieszyna. Warto dodać, że podczas koncertu ogłoszone zostały oficjalne wyniki naszego plebiscytu Dziewczyna Roku 2017. Tytuł zdobyła bielszczanka Klaudia Kucharska, Miss Polski Nastolatek (zob. TUTAJ).

- Jestem wdzięczna za ten tytuł. Staram się godnie reprezentować nasz region w Polsce oraz za granicą. Bardzo dziękuję czytelnikom portalu za oddane na mnie głosy - powiedziała nasza Dziewczyna Roku, która otrzymała pamiątkową statuetkę z rąk redaktora naczelnego portalu.

Portal bielsko.biala.pl był patronem medialnym XV Charytatywnego pokazu mody Ludzi Wielkiego Serca. Patronem honorowym wydarzenia był prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

KGO

Foto: Marcin Łukaszewicz